w

Gry: American Truck Simulator

Kiedyś bardzo lubiłem symulatory jazd ciężarówkami. Wielogodzinna rozgrywka, choć bywała monotonna, pozwalała na poznanie życia prawdziwego „truckersa”.

american_truck_simulator_2016_2

Tym bardziej ucieszyła mnie wiadomość o debiucie kolejnej gry o tej tematyce. American Truck Simulator, bo o nim mowa, ujrzał światło dzienne 2 lutego – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Co istotne, grę stworzyła czeska firma SCS Software odpowiedzialna także za 18 Wheels of Steel oraz Euro Truck Simulator. Próżno więc szukać studia projektowego o większym doświadczeniu w tworzeniu tego typu gier.

american_truck_simulator_2016_4

Już pierwszy kontakt z grą pozwala postawić duży plus za ergonomię. Menu jest czytelne i proste w obsłudze. Cieszy także przyzwoicie rozbudowana rozgrywka. Możemy być zarówno pracownikiem, jak i pracodawcą, jednakże na ten drugi wariant najpierw musimy zarobić. Dostarczanie towarów wiąże się z koniecznością zachowania „przesyłek” w całości, dostosowania się do przepisów ruchu drogowego (mandaty za przekraczanie prędkości czy przejazd na czerwonym świetle, radiowozy patrolujące są wszędzie!) i zmieszczenia się w odpowiednim czasie. Warto dodać, że po dojechaniu na miejsce można wybrać sposób pozostawienia naczepy – albo samodzielnie z nią zaparkować, albo pozostawić ją w wyznaczonym miejscu. Wszystko zależy od umiejętności gracza. Jazda ciężarówkami okraszona jest zatem kilkoma ciekawymi elementami poprawiającymi jakość rozgrywki. No właśnie, jakość. Czy grafika zasługuje na pochwałę? Myślę, że tak. Pod tym względem American Truck Simulator nie wprowadza nic nadzwyczajnego, ale dbałość o detale i całkiem nieźle rozbudowane miasta pozwalają na wystawienie pozytywnej opinii. Silnik graficzny jest, rzecz jasna, własnym projektem SCS Software. Podróże odbywają się głównie po autostradach i drogach ekspresowych. Szkoda tylko, że „pakiet początkowy” obejmuje tylko dwa stany: Kalifornię oraz Nevadę. Pozostałe dodawane są jako zawartość DLC. Wolałbym, by gra była nieco droższa, ale umożliwiała natychmiastowy dostęp do wszystkich stanów.

Podsumowując, American Truck Simulator to kolejny ukłon w stronę fanów ciężarówek. Gra zasługuje na uwagę dzięki niezłej grafice i rozbudowanej rozgrywce rozwijającej przedsiębiorczość (banki, pożyczki, zróżnicowane zarobki, możliwość prowadzenia firmy). Można także liczyć na niezłą grafikę i, co równie istotne, rozsądnie skalkulowaną cenę. Warto się nią zainteresować.

 

Zdjęcia: ATS

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf V/Jetta (2003-2011) ? Hit bez wad?

SEAT Ateca oficjalnie!