w

Gokart z silnikiem Hondy CBR1000RR – 220 km/h na prostej! (wideo)

Gokart z silnikiem Hondy CBR1000RR - 220 km/h na prostej

Gokarty są bardzo przyjemną formą rozrywki dla wszystkich fanów motoryzacji. Mają także funkcję edukacyjną, ponieważ uczą prawidłowych nawyków i reakcji, które mogą przydać się w samochodach.

Wielu kierowców F1 zaczynało od kartingu, co oczywiście nie jest zaskoczeniem. Niektórzy z nich wciąż starają się szukać tam nowych umiejętności, które pomogą szybciej pokonywać okrążenia na torze. Warto dodać, że korzystają oni z profesjonalnych kartów, które potrafią rozwijać duże prędkości.

220 km/h w gokarcie

Ten sprzęt przebija jednak wszystkie inne w swojej kategorii. Pewien miłośnik tych niewielkich czterokołowców postanowił umieścić w swojej maszynie silnik z Hondy CBR1000RR. Moc? 170 KM. Aby sprawdzić, co potrafi, wykorzystał płytę lotniska.

Sprawdź takźe: Domowy gokart napędzany? wiertarką elektryczną (Video)

Udało się rozpędzić do niemal 220 km/h. To naprawdę bardzo ryzykowna prędkość w takim, bo gokarty nie mają żadnych stref bezpieczeństwa. Poza szalonymi osiągami, uwagę zwraca brzmienie. Fani ścigaczy z pewnością będą zadowoleni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TVP chce samochodów z segmentu D

Przetarg na 30 aut dla TVP. Jakie wymogi muszą spełnić?

Mercedes-Benz Klasy S 2021 - tylna oś skrętna

Nowa Klasa S z tylną osią skrętną: zwrotność robi wrażenie!