w

Gigafabryka Tesli będzie jeszcze większa. Elon Musk ma plan

Fabryka Tesli pod Berlinem
Gigafabryka Tesli będzie jeszcze większa. Elon Musk ma plan

Multimiliarder doskonale wie, jak i gdzie inwestować. W jego głowie urodził się kolejny pomysł.

Gigafabryka Tesli w Berlinie ma stać się jeszcze większa. Skąd ten pomysł? Elon Musk z pewnością dostrzegł potencjał. Jak powszechnie wiadomo, Amerykanin jest zazwyczaj kilka kroków przed całą resztą i potrafi przewidywać wszelkie procesy gospodarcze.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie tego ogromnego kompleksu miało miejsce dwa miesiące temu. Właśnie wtedy z taśm zjechała pierwsza seria elektrycznych modeli, które trafiły w ręce zaproszonych klientów. Ekscentryczny wizjoner nie krył wtedy swojej radości. I trudno się temu dziwić, skoro ponownie dopiął swego. Wydaje się, że teraz nie będzie inaczej.

Gigafabryka Tesli urośnie

W tym miejscu warto dodać, że powierzchnia zakładów produkcyjnych zlokalizowanych pod Berlinem to aż 300 hektarów. Okazuje się, że Elon Musk widzi na tyle duży potencjał w rozwoju, że nie będzie na tym poprzestawał.

Dowody? Amerykanin złożył wniosek o kolejne 100 hektarów, na których ma powstać stacja towarowa, miejsca logistyczne i parkingi. Ma rozmach, prawda? A i owszem, co nie oznacza, że lokalne władze podporządkują się inwestorowi.

Przypomnijmy, że niedawne otwarcie spotkało się z niezadowoleniem niektórych mieszkańców, którzy uważają, że gigafabryka Tesli prowadzi do poważnych strat środowiskowych – z zanieczyszczaniem wód gruntowych włącznie.

Gigafabryka Tesli i Elon Musk
Dwa miesiące miało miejsce oficjalne otwarcie gigafabryki Tesli. Elon Musk nie krył zadowolenia

Już 2 czerwca sprawa otrzymania kolejnych 100 hektarów zostanie omówiona przez komitet gminy Gruenheide. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to pod koniec przyszłego miesiąca można spodziewać się jego zatwierdzenia.

Fabryka Tesli pod Berlinem ma roczną wydajność sięgającą 500 tysięcy pojazdów i 50 GWh akumulatorów litowo-jonowych. Te wartości czynią z niej największy zakład produkcyjny aut elektrycznych w Niemczech.

Pamiętajmy, że amerykański producent rozwija się na różnych rynkach. Pracująca już fabryka w Szanghaju zostanie gruntownie rozbudowana, co ma zaowocować zdolnościami produkcyjnymi wynoszącymi 450 tysięcy pojazdów rocznie.

Te wszystkie plany pozwalają przypuszczać, że Tesla może w szybkim czasie zostać jednym z liderów przemysłu motoryzacyjnego. Pamiętajmy, że tendencje rynkowe i prawne kierują producentów w stronę aut elektrycznych. A amerykańska marka ma je od dawna w gamie i na nich opiera całą sprzedaż.

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota GR Starlet Rally 2022

Rajdowe Suzuki Baleno ze znaczkiem Toyoty. Co to za twór?

Perez Red Bull

Perez podpisał nowy kontrakt. Zostaje na dłużej!