w

Genesis G90 2022 oficjalnie. Model dla najważniejszych

Genesis G90 2022
Genesis G90 2022 oficjalnie. Model dla najważniejszych

Południowokoreańska marka zaprezentowała światu najnowsze wcielenie swojej flagowej limuzyny.

Genesis G90 2022 wygląda imponująco. Rywal BMW Serii 7 i Mercedesa Klasy S wyróżnia się unikatowym designem, który nie przypomina żadnego konkurenta. Wrażenie robią również gabaryty samochodu – szczególnie wersji przedłużonej, która ma nietypowe proporcje.

Nowy Genesis G90
Motywem przewodnim pozostają dwuczęściowe elementy oświetlenia

Motywem przewodnim są dwuczęściowe elementy oświetlenia, które do dziś robią świetne wrażenie. Nawet boczne kierunkowskazy stworzono w zgodzie z tym pomysłem. Z kolei tylne lampy biegną przez całą szerokość. Z przodu natomiast sąsiadują z charakterystycznym grillem o ciekawej fakturze.

Genesis G90 2022 - rear
Tylne lampy biegną przez całą szerokość

Projektanci nie zapomnieli również o detalach, które tworzą elegancką całość. Wśród nich znajdziemy chromowane wstawki, zgrabnie wkomponowane końcówki układu wydechowego i chowane klamki, które nie wystają poza obrys karoserii.

Genesis G90 2022 nadjeżdża

Firma nie ujawniła jeszcze specyfikacji technicznej najnowszego modelu. Podejrzewamy jednak, że auto będzie oferowane z jednostkami V6 oraz układami hybrydowymi. Układ plug-in nie będzie raczej priorytetem.

Genesis G90 Long 2022
Wersja przedłużona ma zupełnie inne proporcje

Tajemnicą owiane jest także wnętrze. Zostało ono zaktualizowane pod kątem multimediów i materiałów wykończeniowych. Należy spodziewać się więc jeszcze wyższego poziomu w pełnym zakresie.

W kolejnych tygodniach powinniśmy poznać dokładniej ten model. Genesis G90 2022 nie przyjedzie jednak do Europy, chyba że poprzez prywatny import. Klienci ze Starego Kontynentu muszą zadowolić się innymi modelami, w tym intrygującym G70, który ma szanse na sukces.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grandland po liftingu

Opel Grandland 2021 (lifting) doczekał się polskiego cennika. Naszykuj 124 000 złotych

Dacia Jogger - cennik

Dacia Jogger 2022 już w polskiej ofercie. Ceny zaczynają się 63 400 złotych!