w

Gdy z Toyoty powstanie… Suzuki. Oto Across 2021, czyli bliźniak RAV4

Suzuki Across 2021

Współpraca Toyoty z Suzuki zaczyna dawać pierwsze efekty. Właśnie poznaliśmy kompaktowego SUV-a tej drugiej marki, który dzieli podzespoły z najnowszą generacją RAV4.

Suzuki Across 2021 – znajomy design

W przypadku kompaktowych SUV-ów, dość trudno rozpoznać pokrewieństwo modeli. Przykładowo, Ateca nie przypomina Tiguana, a 3008 nie kojarzy się stylistycznie z Grandlandem X. Japończycy postanowili zaryzykować i tę samą sylwetkę uzupełnili zmienionym frontem ze smuklejszymi reflektorami, większą atrapą chłodnicy i oczywiście innym logo. Tył pozostał bardzo podobny, dlatego z daleka można się pomylić.

Wnętrze Acrossa czerpie garściami z RAV4

Jeszcze większe „zbliżenie” widać w kabinie. Kokpit został praktycznie przejęty od toyotowskiego bliźniaka. To oznacza poprawny design i dobrą ergonomię. Spodziewam się także przyzwoitej jakości wykonania. Być może różnicę będą stanowiły dekory i tapicerki, choć w tej kwestii też trudno mieć pewność. Klient Suzuki doceni na pewno czytelne zegary, dotykowy ekran multimedialny z nowym interfejsem i niezależny panel klimatyzacji ułatwiający obsługę. Nie zabrakło także pojemnych kieszeni, schowków i wnęk.

Suzuki Across Hybrid Plug-in

Japońska marka nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów technicznych, ale już wiadomo, że auto skrywa układ hybrydowy typu plug-in. To oznacza możliwość ładowania baterii za pośrednictwem gniazdka. Spodziewana moc? Sądzę, że poniżej 200 KM i zasięg 50 km na samym prądzie. Poczekajmy jednak na oficjalne komunikaty, które powinny niebawem do nas dotrzeć.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki van debiutuje w wersji elektrycznej. Znamy cenę Mercedesa EQV

Legnica: Pościg za motocyklistą zakończony zderzeniem z osobówką (wideo)