w

GDDKiA ogłasza kolejne ekspresowe przetargi

Przetargi na cztery kolejne odcinki dróg ekspresowych: S5 w wielkopolskiem, S7 w warmińsko-mazurskiem i dwa odcinki S19 na Podkarpaciu ogłosiła dziś GDDKiA. To prawie 50 km nowych dróg, które ułatwią komunikację, a także podniosą poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

S5 w wielkopolskiem – to ponad 18-kilometrowy odcinek pomiędzy Gnieznem a Żninem (do węzła Mieleszyn ? gr. woj.), który będzie kontynuacją drogi ekspresowej S5 od Poznania do Gniezna oddanej kierowcom przed EURO 2012. Na S7 między Miłomłynem a Ostródą Północ powstanie 9,2 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z drogami serwisowymi, obiektami inżynierskimi oraz obiektami ochrony środowiska. Wyremontowane będą też wybrane drogi lokalne. Budowa ta udrożni uczęszczaną trasę w kierunku Elbląga. Z kolei na odcinku od Stobiernej do Sokołowa Małopolskiego powstanie S19 – droga o przekroju 2+1 o długości 12,5 km wraz z obiektami inżynierskimi oraz węzeł ?Sokołów Małopolski? na drodze wojewódzkiej nr 875 . Droga bezpośrednio połączy się z już oddanym do ruchu odcinkiem S19 Stobierna ? Rzeszów.

 

Drugi z ogłoszonych dziś przetargów na S19, odcinek o długości 6,3 km to kolejna część autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Jest powiązany z realizowanym obecnie odcinkiem drogi S-19 węzeł Rzeszów Zachód ? węzeł Świlcza. Powstanie dwujezdniowa, czteropasowa droga oraz obiekty inżynierskie. S19 stanowi główną trasę komunikacyjną na kierunku północ ? południe we wschodniej części kraju.

 

Opis szczegółowy odcinków, na które zostały dziś ogłoszone postępowania przetargowe:
S5 Poznań ? Bydgoszcz odc. w. Mielno z węzłem – Gniezno (dk 5, w. Łubowo) (18,3 km w systemie tradycyjnym)

 

S7 Warszawa ? Gdańsk odc. Miłomłyn (S7) – Ostróda Północ (dw 530) (9,2 km w systemie tradycyjnym)

 

S19 Lublin ? Rzeszów odc. w. Sokołów Małopolski Północ – Stobierna RZ (12,5 km w systemie optymalizuj i buduj)

 

S19 Lublin ? Rzeszów odc. w. Świlcza (DK 4 bez węzła) – w. Rzeszów Południe (d. Kielanówka z węzłem) (6,3 km w systemie optymalizuj i buduj).

 

W ubiegłym tygodniu GDDKiA ogłosiła przetargi na 5 odcinków . Do końca czerwca ogłosimy jeszcze 9 przetargów na budowę kolejnych odcinków dróg ekspresowych.

 

W czerwcu br. GDDKiA ma ogłosić łącznie 18 przetargów na budowę ponad 250 km dróg ekspresowych.

 

W drugiej połowie 2013 r., rozpiszemy kolejne przetargi na budowę odcinków o długości około 480 km. Tylko w tym roku zostaną ogłoszone postępowania na budowę lub projektowanie i budowę ponad 700 km nowych dróg szybkiego ruchu. Ogłaszanie postępowań w różnych modelach realizacji (tradycyjnym, projektuj i buduj) ma na celu ułatwienie planowania portfeli zamówień poszczególnym firmom budowlanym poprzez rozłożenie inwestycji w czasie, a także możliwość płynnego przejścia ze starej do nowej perspektywy unijnej.

 

Źródło: GDDKiA, QBusiness.pl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Repsol Honda w komplecie na podium

Swift po liftingu