w

Gdańsk: Kierowcy dołączyli do protestu, ale także zadbali o bezpieczeństwo. Tak to się robi

Protest kierowców w Gdańsku
Gdańsk: Kierowcy dołączyli do protestu, ale zadbali także o bezpieczeństwo. Tak to się robi

Fala protestów wywołana kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego nabiera na sile. Co chwilę pojawiają się kolejne zgromadzenia w całym kraju.

„To już nie jest sprawa młodych kobiet, a wszystkich Polaków” – komentują protestujący. Bez względu na opcję polityczną, polskie społeczeństwo nie lubi odbierania praw i wolności, dlatego liczba zwolenników popierających sprzeciw wobec polityków rządu stopniowo wzrasta.

Nie brakuje ich wśród kierowców, którzy zaczynają śmielej wyrażać swoje zdanie na ten temat. Niemal nikt w takich okolicznościach nie ma pretensji do kobiet, które wyszły na ulice i je zablokowały. W końcu to sprawa bardzo wysokiej wagi.

Gdańsk trąbi na rządzących

Nie inaczej jest w Gdańsku, gdzie użytkownicy dróg zaczęli masowo zatrzymywać się na jezdni i wyrażać wsparcie dla kobiet. Nie postąpili jednak lekkomyślnie, zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich ciąży.

Właśnie dlatego, gdy tylko pojawiła się karetka na sygnale, kierowcy stworzyli wzorcowy korytarz życia, który umożliwił swobodny przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu. Brawo. Pamiętajmy, że w tym wszystkim nie chodzi o wyrządzaniu krzywdy, a jej zapobieganie – na każdym froncie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M2 CS vs Audi RS4 Avant

BMW M2 CS bierze na celownik Audi RS4: Które auto wygra na prostej?

Bugatti Bolide 2021

Gdy zwykłe auto osiąga setkę, ten bolid jedzie już 400 km/h. Oto nowe Bugatti