w

Fragment popularnej drogi w USA wpadł do oceanu. Trasa została zamknięta (wideo)

Fragment autostrady wpadł do oceanu
Fragment popularnej drogi w USA wpadł do oceanu. Trasa została zamknięta (wideo)

Istnieje wiele malowniczych dróg na naszej planecie. Jedne z najpiękniejszych znajdują się w Stanach Zjednoczonych.

Świetnym tego przykładem jest autostrada numer 1 biegnąca przez Kalifornię. Jej znaczna część została poprowadzona w sąsiedztwie Oceanu Spokojnego, dlatego kierowcy mogą podziwiać niezwykle atrakcyjne krajobrazy.

Nagła przepaść

Jeżeli planowaliście przejażdżkę tą niezwykłą, kalifornijską arterią, to musicie się wstrzymać. Natura pokazała swoją siłę i przez ulewne deszcze doszło do podmycia jezdni. Konsekwencją tego było osunięcie, które sprawiło, że fragment został wchłonięty przez ocean.

Zawalona autostrada nr 1 USA
Dostęp do miasta Big Sur jest możliwy tylko od północy – to zwiększa trasę ponad 4-krotnie

Biuro szeryfa udostępniło nagranie z drona ujawniające skalę zniszczenia. Miejsce katastrofy budowlanej zlokalizowane jest na południe od Big Sur. Jak podają lokalne media, zbliżona data naprawy i otwarcia drogi nie została jeszcze ustalona.

Aby dotrzeć do wspomnianego miasta, konieczne jest wybranie północnej trasy. To oznacza, że zamiast 45 mil, trzeba pokonać 200 mil. Tak, ponad 4 razy więcej.

Zdarzenie nie jest jednak niczym wyjątkowym ze względu na położenie drogi, która jest narażona nie tylko na ulewne deszcze, ale też silne podmuchy wiatru (i tajfuny) oraz sąsiedztwo stromych klifów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kradzież kół w Porsche

Panamera na samych tarczach: Zuchwała kradzież kół!

Porzucone auta w Dubaju

Dlaczego w Dubaju jest tak wiele porzuconych supersamochodów? Wyjaśniamy.