w

Fotografie Beksińskiego w zamojskim Ratuszu

Galeria Fotografii ?Ratusz? w Zamościu, prowadzona przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Zdzisława Beksińskiego, który odbędzie się 19 lipca o godzinie 17.

 

Zdzisław Beksiński (1929 ? 2005), urodzony w Sanoku polski artysta swoją działalność zaczynał właśnie od fotografii, aby później zasłynąć w malarstwie i rysunku. Jego prace prezentowane były na całym świecie. 19 lipca w zamojskiej Galerii ?Ratusz? odbędzie się wernisaż wystawy prac fotograficznych Beksińskiego.

 

Galeria od 1988 roku jest prowadzona przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. W trakcie długoletniej działalności w ?Ratuszu? gościli artyści z Polski i z zagranicy. Nic więc dziwnego, że w ten piątek zagoszczą tam prace Zdzisława Beksińskiego.

 

?Zarówno w fotografii jak i w rysunku czy malarstwie charakteryzuje się niebanalnym sposobem postrzegania rzeczywistości. Jego twórczość przybiera formy surrealistyczne i fantastyczne. Nawet w technicznie ograniczonej fotografii, i nawet w portrecie, dominuje tajemniczość i niedopowiedzenie.? ? informują organizatorzy wystawy.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 17.

 
Galeria Fotografii Ratusz
Rynek Wielki 13
Zamość

 
Autor: Kamil Myszkowski
Źródło: Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francuskie ceny Peugeota 308

III etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup za nami