w

Formula Drive 2022. Możesz poprowadzić bolid F1!

Jazdy bolidem F1
Formula Drive 2022. Możesz poprowadzić bolid F1!

Takiego eventu w Polsce jeszcze nie było. Miłośnicy wyścigów na najwyższym poziomie mogą już zacierać ręce i sprawdzać swój kalendarz.

Formula Drive – Poprowadź bolid F1 jest nowym projektem integrującym prawdziwych fanów sportu motorowego. To nie żaden konkurs, w którym masz marne szanse, by wygrać bilety na Grand Prix. To wydarzenie pozwalające Ci na bezpośrednie uczestnictwo i jazdę bolidem F1. Poważnie. Zresztą, atrakcji jest znacznie więcej.

Zacznijmy od tego, że inicjatorem tego wydarzenia jest Grzegorz Różalski, pod którego skrzydłami wyrosły również takie marki, jak Go-Racing, Prezentmarzeń czy exp-pro. Krótko mówiąc, jest to człowiek przywiązany do motoryzacji i wrażeń na wysokim poziomie.

Kiedy i gdzie odbędzie się Formuła Drive?

Miejscem spotkania będzie tor Silesia Ring położony w Kamieniu Śląskim przy ulicy Lotniczej. To znany obiekt dla fanów szybkiej jazdy. Znajduje się około 30 kilometrów od Opola i gromadzi naprawdę wielu kierowców zainteresowanych szlifowaniem własnych umiejętności.

Właśnie tam realizowane są szkolenia wielu znanych marek i producentów. Wśród nich warto wyróżnić Lexusa i Porsche, aby pokazać rozstrzał z jakim mamy do czynienia. Nitka ma dokładnie 3,6 kilometra długości i jest bogata w zróżnicowane zakręty. Silesia Ring to bez wątpienia jeden z najlepszych torów w naszym kraju.

Formula Drive
Szkolenia odbędą się na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim

W 2022 roku przewidziano dwa trzydniowe szkolenia Formula Drive – Poprowadź bolid F1. Są one zaplanowane na 2-4 czerwca oraz 9-11 lipca. Warto podkreślić, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy decydować się szybko, by nie trafić na listę rezerwową. Jeżeli chcesz zapewnić sobie miejsce, kliknij TUTAJ.

Jakie bolidy będą dostępne?

Wszystko zależeć będzie od wybranej oferty. Podczas eventu Formula Drive na Silesia Ring pojawią się trzy rodzaje bolidów, które stanowią prawdziwą gratkę dla fanów maszyn „open-wheel”. Poznajmy je w żołnierskim skrócie.

BMW Sabuer F1.06 X2 to zmodyfikowany bolid będący przerobioną wersją auta, w którym zadebiutował Robert Kubica. Fundamentem jest egzemplarz fabryczny z 2006 roku uzupełniony elementami z Loli T97-30.

Formula Drive
Przejażdżka dwumiejscowym bolidem Sabuera z profesjonalnym kierowcą pozwoli poczuć przeciążenia i lepiej zrozumieć działanie tych niezwykłych maszyn

To dwumiejscowa maszyna z wolnossącym V8 generującym 610 koni mechanicznych przy 12 tysiącach obrotów. Przenoszeniem mocy na tylne koła zajmuje się sześciobiegowa skrzynia sekwencyjna. Osiąganie 200 km/h trwa w tym bolidzie 5,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 330 km/h. To wszystko przy masie 580 kilogramów. Trzeba być odpornym na przeciążenia…

Renault 2000
Szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów odbędą się na bolidach Formuły Renault 2000

Pełnoprawne szkolenia będą odbywać się w bolidzie Formuły Renault 2000. Jak sama nazwa wskazuje, maszyna ma dwulitrowy silnik. Oddaje on do dyspozycji kierowcy 220 koni mechanicznych, które kierowane są na oś tylną dzięki uprzejmości sześciobiegowej skrzyni. Setkę można zobaczyć po upływie około 4 sekund. V-max wynosi natomiast 260 km/h. Te genialne osiągi zapewnia masa własna, która nie przekracza 500 kilogramów.

Williams 2007
Tymi maszynami walczyli o punkty Nico Rosberg i Alexander Wurz

Najbardziej pożądane przejażdżki odbędą się w Williamsach FW29, z którymi kojarzą się Rosberg i Wurz. I nie jest to przypadek. Właśnie w tych maszynach ci kierowcy zdobywali punkty dla zespołu z Grove. Te niezwykłe auta ważą po 550 kilogramów, mają 650-konne V8 konstrukcji Coswortha (z sezonu 2006) i pozwalają rozwijać 200 km/h w 5 sekund. W szczytowych momentach potrafią pędzić 350 km/h. W tym miejscu zaznaczyć, że w pierwotnym bolidzie była jednostka Toyoty (z sezonu 2007).

Formula Drive – ile kosztuje uczestnictwo?

Organizatorzy wydarzenia postanowili przygotować dwa pakiety, które powinny zainteresować różne grupy fanów motorsportu. Nie jest też tajemnicą, że chodziło również o przystępność. W końcu celem jest zaszczepienie jeszcze większej pasji i zaoferowanie dotąd nieznanych wrażeń. Oto dwa dostępne pakiety:

  • Jazda bolidem F1 i Renault 2000 – Całodniowy pakiet szkoleń (11 999 złotych) – wszystko poprzedzi cykl szkoleń, które pozwolą na zrozumienie działania maszyn jednomiejscowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się przy użyciu Formuły Renault 2000, która dysponuje mocą 220 koni mechanicznych. Po przejściu tej części, pojawi się możliwość jazdy bolidem Willamsa FW29 z sezonu 2007. Właśnie z tą maszyną mieli kontakt Nico Rosberg i Alexander Wurz. Nawet kilka kółek za kierownicą tego samochodu to coś znacznie cenniejszego, niż wakacje w drogim hotelu, które można wykupić w każdej chwili.
  • Jazda bolidem Formuły 1 w co-drive z kierowcą wyścigowym (3499 złotych) – obejmuje jazdę bolidem BMW Sauber F1.06 przerobionym na dwumiejscowy. Wchodzimy do niego na miejsce pasażera i mamy przed sobą 11 kilometrów doznań, które zapewni nam profesjonalny kierowca wyścigowy. Emocji z pewnością nie zabraknie, skoro maszyna ma 610 koni mechanicznych.

Bolidy to oczywiście wisienki na torcie. Uczestnicy Formula Drive będą mogli korzystać z symulatorów oraz czerpać wiedzą od kierowców wyścigowych i szkoleniowców z dużym doświadczeniem. Liderem będzie Johan Rajamäki z Rajamäki Racing Experience. Wspomagać go będzie Kamil Franczak, który uczestniczył w Global MX-5 Cup i posiada doświadczenie instruktorskie w Siłach Powietrznych RP. Nie ma żartów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Formula Drive (@formuladrivepl)

Na uczestników tego wyjątkowego wydarzenia czekają również unikatowe certyfikaty, zdjęcia, a nawet puchary. Każdy chętny może także wykupić dodatkowo nagranie z własnego przejazdu w bolidzie (500 złotych brutto).

Jeżeli chcesz otrzymać więcej ważnych dla siebie informacji na temat tego eventu, możesz skontaktować się bezpośrednio z organizatorami eventu za pomocą strony internetowej oraz profili Facebook i Instagram. Istnieje także możliwość wykonania telefonu do doradcy Formula Drive, Tomasza Błaszczuka, który jest dostępny pod numerem: +48 531 609 250 i mailem t.blaszczuk@emotivo.pl.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Kuga Hybrid opinie

Ford Kuga 2.5 Hybrid. Zasługuje na dobre opinie (test)

GP Miami wyniki

Grand Prix Miami 2022: Bezbłędny Verstappen!