w

Ford RS200 Evolution na sprzedaż: 1 z 24 jakie kiedykolwiek powstały

Ford RS200 Evolution for sale
Ford RS200 Evolution na sprzedaż: 1 z 24 jakie kiedykolwiek powstały

Fanom rajdowej Grupy B nie trzeba przedstawiać tego samochodu. To jedna z legend motorsportu w najbardziej wyczynowym wydaniu.

Żeby spełnić wymogi homologacyjne, Ford musiał zbudować 200 egzemplarzy drogowych RS200. Tylko 24 sztuki zostały przeprojektowane i otrzymały dopisek Evolution. Mówimy więc o naprawdę unikatowym aucie.

Prezentowany egzemplarz został wystawiony na aukcję Bring A Trailer. W 2018 roku był przetransportowany z Norwegii do Stanów Zjednoczonych. Teraz ponownie szuka nowego właściciela. Poza samym Fordem, można liczyć na zestaw narzędzi, komplet dokumentów i faktur z przeprowadzonych napraw.

Ford RS200 Evolution – numer

Karoseria została polakierowana na biało, co oczywiście nie jest zaskoczeniem. Wyróżnikiem Evolution są 16-calowe, dedykowane felgi Speedline z szarymi wstawkami i polerowanymi rantami. Nałożono na nie opony Falken FK451 (rozmiar 245/45).

Ford RS200 Evo dane techniczne
RS200 Evolution oferuje 600 KM

We wnętrzu jest niezwykle surowo, jak przystało na „rajdówkę”. Znajdziemy tu sportową, trójramienną kierownicę, kubełkowe fotele, kluczowe wskaźniki oraz niewielką półkę przed miejscem dla pasażera. A, jest jeszcze gaśnica…

Ford RS200 interior
W spartańskiej kabinie znajdują się sportową kierownicę i kubełkowe fotele

Kluczowy pozostaje jednak układ napędowy. Oparto go na doładowanej jednostce benzynowej o pojemności 2,1 litra. Ma aluminiowy blok i generuje 600 koni mechanicznych. Za przeniesienie tej potężnej mocy na asfalt odpowiada 5-biegowa przekładnia manualna. Warto dodać, że samochód został wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu firmowany przez Fergusona. Co ciekawe, silnik w prezentowanej sztuce uległ przebudowie i naprawom realizowanym przez Geoff Page Racing.

Aukcja kończy się za 8 dni, a najwyższa oferta sięga już 280 tysięcy dolarów. Link znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Supersamochód spadł z podnośnika

Serce rozdarte, karoseria też – Chevrolet Corvette C8 spadł z podnośnika

Hyundai Bayon cennik

Hyundai Bayon 2021: Polski cennik ujawniony. Naszykuj minimum 66 700 złotych