Pojazdy specjalistyczne i konfiguracje dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów nie muszą stanowić większości rynku, by można je było uznać za istotne. W wielu przypadkach są niezbędne do funkcjonowania – zarówno służb, jak i użytkowników indywidualnych będących w niestandardowych sytuacjach życiowych. Z myślą o nich powstał Ford Pro Convertor, czyli program pozwalający przerabiać pojazdy na różne sposoby.
Ford Pro Convertor – duże możliwości
Wbrew pozorom, liczba zainteresowanych takimi samochodami jest naprawdę duża. To nie tylko służby państwowe czy firmy budowlane. Ford Pro Convertor jest też dedykowany osobom niepełnosprawnym i niewielkim usługodawcom, którzy potrzebują odpowiednich narzędzi.
Rodzina pojazdów użytkowych amerykańskiej marki jest spora i zapewnia ogromny zakres konfiguracji. Dotyczy to praktycznie każdego dostępnego modelu. Dzięki temu nie ma najmniejszych trudności w dopasowaniu do konkretnych potrzeb.

Zabudowy mogą przybierać przeróżne formy. Największy wolumen sprzedaży dotyczy samochodów do transportu i dystrybucji, które mogą posiadać kontenery, chłodnie, plandeki, izotermy i inne warianty specjalistyczne.
Istotny jest też sektor budowlany, który chętnie kupuje wywrotki, otwarte skrzynie, żurawie i podnośniki koszowe. Sporą część popytu generują również wspomniane służby, co oznacza modyfikacje aut na karetki, radiowozy czy wozy strażackie.
Ford dla niepełnosprawnych
Osoby, które mają problemy ruchowe też stanowią grupę docelową programu Ford Pro Convertor. Dominują tu użytkownicy wózków inwalidzkich, którzy muszą mieć odpowiednio dostosowane i bezpieczne warunki podróżowania.
Jest to zazwyczaj związane z konkretnymi narzędziami i zmianami konstrukcyjnymi pojazdów. W większości przypadków konieczne jest zastosowanie odpowiedniej windy lub pochylni ułatwiającej dostęp do kabiny.

W zależności od pojazdu, konstrukcja może mieć inną charakterystykę i odpowiadać dokładnym rodzajom niepełnosprawności. To niezwykle ważne, by pojazd był przystosowany w sposób zachowujący komfort użytkowania.
Warto podkreślić, że Ford Pro obejmuje również personalizację dla niepełnosprawnych kierowców. Wymaga to ingerencji w podłogę i zastosowanie zewnętrznego mechanizmu prowadzenia takiego pojazdu.
Ford Pro Convertor to znacznie więcej
Tak naprawdę trudno mówić o jakichkolwiek ograniczeniach w związku z przerabianiem aut dostawczych. Jeżeli dana konfiguracja ma możliwość otrzymania homologacji (jest zgodna z prawem), to specjalistyczne zakłady współpracujące z Fordem są w stanie ją wykonać.
W szerokiej ofercie są więc dodatki zmieniające stylistykę lub przeznaczenie samochodu. Ta druga kategoria obejmuje pojazdy rekreacyjne, czyli kampery – zarówno na bazie modeli dostawczych, jak i pick-upa, czyli Rangera.
Wraz z rozwojem rynku, pojawiają się nowe technologie, które są wykorzystywane w kolejnych generacjach zabudów. Warto podkreślić, że ich wykonanie jest oparte na odpowiednich procedurach, które umożliwiają zachowanie trwałości i gwarancji.