w

Ford Mustang Mach 1 wjeżdża do Polski: Legendarna wersja kosztuje ponad 280 tysięcy złotych

Mustang Mach 1 cennik
Ford Mustang Mach 1 wjeżdża do Polski: Legendarna wersja kosztuje ponad 280 tysięcy złotych

Zwolennicy sportowych, amerykańskich aut także lubią się wyróżniać. I najlepszym na to sposobem będzie teraz Ford Mustang Mach 1.

Kultowa wersja najpopularniejszego muscle cara doczekała się polskiego debiutu. Auto wygląda bardzo muskularnie i dynamicznie zarazem. Wyróżnikiem tej odmiany są dedykowane, 19-calowe felgi aluminiowe, przedni splitter, nowa atrapa chłodnicy, spojler na klapie bagażnika i dyfuzor rodem z Shelby GT 500. Warto dodać, że zastosowano tu opony Michelin Pilot Sport 4.

Mustang Mach 1 moc
Auto oferuje 460 KM i 529 Nm

We wnętrzu panuje mroczny klimat. Wszystko utrzymano w ciemnej kolorystyce – nawet elementy wykonane z aluminium. Każdy Mach 1 otrzyma tabliczkę z wybitym numerem seryjnym. Za bazowy egzemplarz trzeba zapłacić 283 710 złotych. Na liście wyposażenia podstawowego znajdziemy m.in.:

  • System multimedialny SYNC3
  • Zestaw audio B&O
  • Pakiet asystentów bezpieczeństwa
  • Cyfrowe zegary
  • Aluminiowe pedały
  • Fotele z funkcjami podgrzewania i wentylowania

Jaką moc oferuje Ford Mustang Mach 1? Można liczyć na 460 koni mechanicznych i 529 niutonometrów momentu obrotowego. Zbliżone parametry ma Mustang Bullitt. Co ciekawe, tutaj także jest dostępna 6-biegowa przekładnia manualna. Dla pozostałych klientów przygotowano oczywiście 10-biegowy automat (+10 tysięcy złotych). Prezentowany muscle car rozpędza się do 100 km/h w 4,6 sekundy i osiąga 262 km/h. Za odpowiednie właściwości jezdne odpowiada wydajny układ kierowniczy, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz specjalnie dostrojone zawieszenie.

Nowy Ford Mustang Mach 1 - skrzynie biegów
Mustang Mach 1 jest dostępny z 6-biegowym manualem i 10-biegowym automatem
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentayga Creative Bespoke

Gdy seryjny Bentley to za mało: Bentayga po wizycie u Creative Bespoke

Replika Batmobila

Batmobil trafił na sprzedaż. To wierna replika, która może zainteresować fanów filmu