w

Ford Mustang ma wzięcie. To wciąż najpopularniejsze auto sportowe na rynku

Ford Mustang wyniki sprzedaży 2021
Ford Mustang ma wzięcie. To wciąż najpopularniejsze auto sportowe na rynku

Wprowadzenie tego muscle cara na Stary Kontynent było znakomitym pomysłem. Dzięki temu udało się znacznie zwiększyć jego sprzedaż.

Ford Mustang to samochód wręcz kultowy. Jego najnowsza generacja została zaprojektowana z myślą o również europejskich klientach, dlatego można liczyć na przyzwoitą jakość wykonania oraz naprawdę dobre właściwości jezdne. A to wszystko przy dźwiękach V8 (jednostka Ecoboost została już wycofana z oferty).

Skąd ta popularność? Niewątpliwie ma na nią wpływ kilka czynników. Pierwsza to legendarna sylwetka, która do dziś zwraca na siebie uwagę. Druga to cena będąca prawdziwa okazją na tle potencjalnych konkurentów. Trzecia to silnik – trudno dziś o wolnossące V8.

Ford Mustang V8 Polska
W Polsce jest dostępny wyłącznie z silnikiem V8

Co ciekawe, 2020 rok był kolejnym triumfem Mustanga w klasie aut sportowych. Łącznie sprzedano aż 80 577 egzemplarzy, co pozwoliło na zajęcie pierwszej pozycji w rankingu. Jednocześnie, udział w rynku tego auta wzrósł do 15% (+1%).

W uzyskaniu takiego rezultatu na pewno pomogły też odmiany specjalne: Bullitt, Shelby GT350 czy Shelby GT500. Możemy się spodziewać kolejnych świetnych rezultatów sprzedażowych, bo amerykańska marka zamierza tworzyć nowe edycje Mustanga. Świetnym tego przykładem może być wariant Mach 1, który wkrótce trafi do polskich salonów. Za ten wariant będzie trzeba zapłacić 283 710 złotych. Odmiana GT kosztuje natomiast 227 710 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Talisman Blue dCi test 2021

Renault Talisman Blue dCi 190 EDC – test, dane techniczne, ceny, opinie

Audi A7L 2021

Audi A7L oficjalnie. I cała misterna koncepcja poszła…