w

Ford Mustang GT F-35 Lightning Edition II

W stanie Wisconsin odbędzie się kolejna edycja EAA AirVenture – dorocznego wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego. Jest to jedna z najważniejszych tego typu imprez na naszej planecie.

ford_mustang_gt_f-35_lighting_edition_ii_2014_3

Z tej okazji Ford przygotował specjalną edycję Mustanga. Muscle car nawiązuje swym wyglądem do wielozadaniowego myśliwca piątej generacji Lockheed Martin F-35 Lightning. Wszystko za sprawą unikatowego malowania i oklein, które, trzeba przyznać, wyglądają świetnie. Ponadto amerykański supersamochód jest doposażony w spory splitter z włókna węglowego. We wnętrzu nie zabrakło sportowych akcentów, w tym foteli Recaro.

ford_mustang_gt_f-35_lighting_edition_ii_2014_4

Edycja specjalna bazuje na odmianie GT, dlatego pod pod maską Mustanga można znaleźć 5-litrowy silnik generujący 431 KM i 545 Nm. Egzemplarz zostanie sprzedany na aukcji,  z której dochód zostanie przeznaczony na szkolenie młodych pilotów EAA Young Eagles

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota Prius Prestige – Zielona strona mocy

ATS Leggera