w

Ford Focus ST – polski cennik

Polski oddział Forda ujawnił cennik usportowionej odmiany Focusa. Podobnie jak w przypadku poprzednika, nowe „ST” dostępne jest z dwiema jednostkami napędowymi.

W ofercie jest 2-litrowy diesel z rodziny EcoBlue generujący 187 KM i 400 Nm. Występuje on wyłącznie z 6-biegową przekładnią manualną. Taka konfiguracja umożliwia osiąganie pierwszej setki w 7,6 sekundy. Dla zwolenników jednostek benzynowych przygotowano jednostkę Ecoboost o pojemności 2,3 litra. W tym przypadku dostarcza ona 280 KM i 420 Nm. Może współpracować z 6-biegowym manualem lub 7-biegowym automatem. Dzięki niej Focus ST przyspiesza do 100 km/h w 5,7-5,8 sekundy.

Za bazowy egzemplarz w tej wersji trzeba zapłacić 116 200 zł. Z kolei topowy wariant został wyceniony na 158 650 zł. W standardzie otrzymujemy bogate wyposażenie, które obejmuje nawet fotele Recaro. Tak kształtuje się cała oferta:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy na swojej drodze spotkasz… gigantycznego węża (Video)

Nissan GT-R przygotowany na górską wspinaczkę – szalony projekt