w

Ford Focus ST Edition 2022. Ma oferować jeszcze lepsze właściwości jezdne

Ford Focus ST Edition 2022
Ford Focus ST Edition 2022. Ma oferować jeszcze lepsze właściwości jezdne

Amerykański hot hatch doczeka się zaktualizowania odmiany, która aktualnie uznawana jest za topową w gamie.

Ford Focus ST Edition 2022 nie zastąpi wersji RS, ale i tak może dać mnóstwo frajdy z jazdy. Pod względem stylistycznym wygląda tak, jak powinien. Dynamicznie i muskularnie, ale bez festynowych dodatków. Z przodu niebieski lakier kontrastuje z czarnym grillem o unikatowej fakturze. Tylną część karoserii zdobi natomiast dwie końcówki wydechu i dyfuzor. Z kolei profil ujawnia dedykowane, wieloramienne felgi.

Ford Focus ST Edition 2022 - wnętrze
Wnętrze oferuje kompletne wyposażenie, sportową kierownicę i kubełkowe fotele

Wnętrze nie skrywa tajemnic. Przed kierownicą z grubym wieńcem można dostrzec cyfrowe wskaźniki z uzupełnionymi motywami. Tuż obok zagościł ekran multimedialny i niezależny panel klimatyzacji. Wśród sportowych akcentów znajdziemy oczywiście aluminiowe nakładki na pedały i kubełkowe fotele.

Poprawione właściwości jezdne

Najważniejsze zmiany są tam, gdzie oczy tak łatwo nie docierają. Zwieszenie otrzymało nowe amortyzatory i sprężyny. Warto dodać, że jest regulowane i w porównaniu do standardowego ST jest o 10 milimetrów niższe.

Ford Focus ST Edition - design
Samochód otrzymał regulowane zawieszenie obniżone o 10 mm w porównaniu do standardowego ST

Producent dołącza dokument, w którym informuje, przy jakim ustawieniu uzyskać oczekiwane rezultaty. Warto dodać, że układ był testowany na Nurburgringu, co podkreśla specjalny tryb jazdy o nazwie legendarnego toru. Producent zaoferował też opony Michelin Pilot Sport 4S w standardzie.

Ford Focus ST Edition 2022
Pod maską znajduje się silnik 2.3 EcoBoost oferujący 280 KM

Jeżeli chodzi o silnik, to nie było żadnych wieści na temat zmian. Można więc podejrzewać, że pod maską jest silnik 2.3 EcoBoost, która generujy 280 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów. Za przeniesienie tej mocy na oś przednią odpowiada sześciobiegowy manual. W takiej konfiguracji można liczyć na setkę w 5,7 sekundy.

Ford Focus ST Edition 2022 będzie dostępny na wybranych rynkach europejskim z pięciodrzwiowym nadwoziem i lakierem Azura Blue.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley Flying Spur Mansory 2021

Mroczny luksus. Bentley Flying Spur od Mansory

Mercedes Citan 2022

Mercedes-Benz Citan 2022 oficjalnie. Nowe technologie, design i silniki