w

Ford Fiesta ST

W Kolonii ruszyła produkcja nowego Forda Fiesta ST ? najszybszej odmiany modelu, która potrzebuje zaledwie 6,9 sekundy aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h i może osiągać prędkość 220 km/h. W Europie nowy Ford Fiesta ST napędzany będzie benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost o mocy 182 KM (moment obrotowy: 240 Nm).

 

W nowym Fordzie Fiesta ST dokonano modyfikacji konstrukcji podwozia. Pojazd otrzymał nowy układ kierowniczy, zawieszenie, zmieniono część podzespołów układu hamulcowego oraz ustawienia i konfigurację. Nowy model prowadzi się jeszcze pewniej i bardziej przewidywalnie za sprawą zmodyfikowanej wersji układu TVC poprawiającego stabilność na zakrętach oraz pracującego w trzech trybach układu elektronicznej kontroli stabilności (ESC).

 

Nowa Fiesta ST podąża śladem takich ikon modelu jak XR2, XR2i, RS1800, RS Turbo oraz pierwsza generacja ST. Pojazd wyposażono w turbodoładowaną, benzynową jednostkę napędową EcoBoost z niezależnym układem zmiennych faz rozrządu Ti-VCT, która gwarantuje znakomite osiągi.

 

Nowy model w Europie odznaczał się będzie trapezoidalnym grillem ze wzorem plastra miodu oraz masywnym tylnym dyfuzorem. Elementem wyróżniającym będą też zakładane standardowo fotele Recaro.

 

Autor: Artur Balwisz/Ford
Zdjęcia Ford

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ratunkowa „Pięćsetka”?

Firmy mogą stracić dostęp do leasingu