w

Ford F-150 Tremor 2014

Amerykańskie bezdroża mogą kojarzyć się z potężnymi pick-upami. Jednak lata płyną, a klientela, nawet ta zza oceanu, wymaga coraz więcej. Ford postanowił więc wyjść na przeciw jej oczekiwaniom.

 

Model F150 Tremor wejdzie na rynek w 2014. Jest to auto o motorze stosunkowo niedużym jak na tamtejsze standardy – to sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,5 litra generujący 370 KM i 568 Nm momentu obrotowego. Mało? Producent zapewnia, że jego EcoBoost (technologia dostępna obecnie w większości modeli Forda) 90 proc. najwyższego momentu obrotowego rozwija w przedziale od 1700 do 5000 obr./min. Oznacza to, że F150 Tremor, przynajmniej z założenia, powinien rozpędzać się płynnie, niemal przy każdej prędkości.

 

Także w środku pick-up Forda w niczym nie będzie przypominał tych, które znamy z telewizji. Pakiet FX Appearence nada autu więcej wyrazistości, a system multimedialny MyFord Touch upodobni samochód do klasy średniej i wyższej.

 

Autor: Miłosz Bagiński
Źródło: Ford

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fiat 500e wyprzedany w Kalifornii

Mercedes Sprinter 116 LGT – Gwiazda na gazie