w

Ford F-150 EV 2021 – elektryczny pick-up nadjeżdża!

Ford serii F to prawdziwa ikona amerykańskiej motoryzacji. Naprawdę niewiele samochodów odegrało tak dużą rolę w społeczeństwie, jak ten model.

Kultowy pick-up doczekał trzynastu generacji. Co ciekawe, uwzględniając globalną sprzedaż, jest najchętniej kupowanym samochodem na świecie. Warto dodać, że nikt nie oferuje go w Europie, co tylko potwierdza potencjał tutejszych rynków…

Teraz to ważne auto doczeka się prawdziwego przełomu. Zostanie bowiem zaprezentowana wersja elektryczna. Marketingowcy postanowili ujawnić już oficjalną zapowiedź zdjęciową. Widać na niej bardzo ciekawy pas przedni z jednym reflektorem biegnącym przez cały grill.

Oficjalne dane techniczne nie zostały ujawnione, ale mówi się o jednostkach elektrycznych, które będą generowały około 450 KM i 700 Nm. Według informacji uzyskanych od przedstawicieli Forda, auto ma mieć większy potencjał niż spalinowy F-150. Co więcej, będzie zdolne ciągnąć za sobą ciężką przyczepę. Oficjalny debiut nastąpi jeszcze tej jesieni. Pierwsze sztuki elektrycznego pick-upa powinny wyjechać na drogi w przyszłym roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiepski finał parkowania równoległego – pomylenie pedałów

Superkombi kontra czterodrzwiowe coupe – pojedynek na prostej