w

Ford Explorer Sport chwilę przed debiutem. Amerykanin z Niemiec nadjeżdża

Ford Explorer Sport
Ford Explorer Sport chwilę przed debiutem. Amerykanin z Niemiec nadjeżdża

Amerykański producent rozwija swoją gamę „na prąd”. Kolejny model reprezentujący ten gatunek zadebiutuje już za kilka dni.

Jakimś cudem udało się utrzymać w tajemnicy zarówno design, jak i szczegóły techniczne dotyczące tego modelu. To jednak nie oznacza, że nic o nim nie wiemy. Przede wszystkim znamy nadwozie i rodzaj napędu. To będzie nowy elektryczny crossover: Ford Explorer Sport.

Z tej informacji można wywnioskować, że uplasuje się w gamie pod Mustangiem Mach-E i będzie elektrycznym odpowiednikiem Kugi. Jakiego designu możemy się spodziewać? Wydaje się, że może przypominać „pomniejszonego Explorera”, o czym świadczy jedyne udostępnione zdjęcie (trzy miesiące temu) i nazwa.

Ford Explorer Sport – trochę Volkswagen

Na tym nie koniec wieści na jego temat. Wiemy, że Ford zacieśnił współpracę z Volkswagenem, dlatego nowy model wykorzysta podzespoły stosowane w ID.4 oraz ID.5. Bazuje zatem na modularnej platformie MEB przystosowanej do samochodów elektrycznych.

Ford Explorer Sport
Explorer Sport zadebiutuje 21 marca 2023 roku

Architektura pozwala na stosowanie pojedynczych lub podwójnych układów silnikowych. Topowa wersja tego samochodu może oferować około 300 koni mechanicznych. Na potwierdzenie tych przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Oficjalna premiera tego modelu nastąpi 21 marca, czyli w najbliższy wtorek.

Ford Explorer Sport będzie produkowany w Kolonii, co nie jest zaskoczeniem. Najpewniej doczeka się także odmiany „coupe”, co będzie lustrzanym odbiciem oferty kompaktowych crossoverów Volkswagena. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na oficjalny debiut.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Espace 2024 na grafikach

Renault Espace 2024 na grafikach. To przedłużony Austral

Tesla jako dorożka

Tesla jako dorożka. Na takich kołach może jeździć dachem przy asfalcie (wideo)