w

Fiat Punto powróci. Tym razem skorzysta z innej technologii

Nowy Fiat Punto Stellantis
Fiat Punto powróci. Tym razem skorzysta z innej technologii

Jak już powszechnie wiadomo, włoska marka została częścią nowego koncernu o nazwie Stellantis.

Dzięki temu pojawiły się nowe możliwości technologiczne, które z pewnością pomogą rozwinąć jej gamę. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Fiat Punto powróci. I to jest bardzo dobra wiadomość. Wielu polskich klientów miało do czynienia z poprzednimi generacjami tego samochodu. Można było docenić jego praktyczność, zwrotność i niskie koszty eksploatacji.

Włoski przedstawiciel segmentu B przejdzie rewolucję – nie tylko stylistyczną. I nic w tym dziwnego, skoro wycofany model miał już ogromny bagaż rynkowych doświadczeń. Na ostatnim etapie produkcji wyraźnie odstawał od konkurencji

Nowy Fiat Punto

Jak można się domyślać, samochód będzie korzystał z rozwiązań wykorzystywanych we francuskich modelach: Peugeocie 208 i Citroenie C3. To oznacza, że powstanie na platformie CMF, którą wykorzystuje także nowy Opel Corsa.

Pokrewieństwo pozwoli na ograniczenie kosztów i unowocześnienie konstrukcyjne auta. Niewykluczone, że pod maskę trafią silnik 1.2 PureTech oferujące od 82 do 155 koni mechanicznych. W podstawowej odmianie powinien być pięciobiegowy manual. Mocniejsze wersje powinny być dostępne z sześciobiegową przekładnią mechaniczną lub ośmiobiegowym automatem.

Biorąc pod uwagę erę elektryfikacji, duże prawdopodobieństwo, że nowy Fiat Punto doczeka się wersji hybrydowej i elektrycznej. Podejrzewamy, że samochód będzie nieco tańszy od niemieckiego i francuskich kuzynów.

Czy możemy liczyć, że powstanie Abarth Punto? Szanse nie są duże. Najwcześniej należy spodziewać się elektrycznej „Pięćsetki” w sportowym wydaniu.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Plany modelowe koncernu Stellantis

Koncern Stellantis ujawnił przyszłość swoich marek. Nie każda ma powody do radości

Citroen C4 2021 - test

Nietypowo opakowana normalność. Nowy Citroen C4 to przemyślane i wygodne auto (test)