w

Fiat 600 2024 przyłapany. Nadjeżdża ciekawy model

Fiat 600 2024
Fiat 600 2024 przyłapany. Nadjeżdża ciekawy model

Gama włoskiej marki jest uboga, co wkrótce ma się zmienić. Nowa strategia zapewniona przez koncern Stellantis przyniesie liczne nowości.

Fiat 600 2024 jest jedną z nich. Jak można się domyślać, nie jest bezpośrednim następcą modelu o tej samej nazwie. To wyraźnie większa konstrukcja, która wciąż utrzymuje się wokół motywów znanych z kultowej „Pięćsetki”.

Samochód nie został jeszcze ujawniony, ale przypadkowi świadkowie dostrzegli go gdzieś we Włoszech. I to bez jakiegokolwiek kamuflażu. Możemy więc przyjrzeć się przyszłemu reprezentantowi floty tego producenta.

Fiat 600 bez kamuflażu

Design mógłby zostać zaadoptowany do nowego wcielania Fiata 500X. Sylwetki są bowiem bardzo zbliżone. Pas przedni zdobią reflektory dyskretnymi światłami LED do jazdy dziennej. Grill ma bardzo skromne gabaryty i został wkomponowany w obły zderzak.

>Fiat złapie drugi oddech. Dwa nowe modele jeszcze w tym roku

Z tyłu zagościły niewielkie lampy sąsiadujące z wyraźnie pochyloną szybą, nad którą umieszczono spory spojler. Do tego wszystkiego dochodzą plastikowe, czarne osłony biegnące wokół dolnych partii karoserii. Summa summarum, jest naprawdę przyjemnie.

Fiat 600 2024
Design nawiązuje do najnowszej „Pięćsetki”

Nowy Fiat 600 korzysta z płyty podłogowej CMP i eCMP, co oznacza pokrewieństwo z Jeepem Avengerem, DS 3 oraz Oplem Mokką. Wersja spalinowa jest możliwa, o czym świadczy wspomniany Jeep, który na wybranych rynkach (w tym polskim) występuje ze 100-konnym silnikiem 1.2 PureTech.

Fiat 600 2024
Auto zostało przyłapane podczas kręcenia materiałów reklamowych

Wersja elektryczna z pewnością otrzyma jednostkę generującą 154 konie mechaniczne i 260 niutonometrów. Potencjał będzie trafiał na oś przednią. Można podejrzewać, że bateria litowo-jonowa będzie mieć pojemność 54 kWh – podobnie jak w bliźniaczych konstrukcjach koncernu Stellantis.

Samochód na pewno trafi do polski i na pozostałe europejskie rynki. Debiut w Stanach Zjednoczonych pozostaje niewiadomą. W najbliższych miesiącach powinno pojawić się więcej informacji na ten temat.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche 718 Spyder RS

Porsche 718 Spyder RS. Mocny finał

Hyundai i20 2024

Hyundai i20 2024 (lifting). Auto jeszcze świeże, dlatego wyszła aktualizacja