w

Fiat 500 Road Race Motorsport

W Stanach Zjednoczonych małe auta to margines rynku motoryzacyjnego. Mimo tego Fiat 500 cieszy się coraz większą popularnością. Dowodem tego może być kalifornijska firma zajmująca się tuningiem, która wzięła na swój warsztat ten model.

fiat_500_road_race_motorsports_2014_1

Pierwszy rzut oka i już widać, że ten Fiat 500 jest… wściekły. Pod jego maskę trafił silnik o pojemności 1,4 litra znany z Abartha 500. Inżynierowie nie poszli jednak na łatwiznę i zmienili turbosprężarkę, układ wydechowy i chłodzenie. Efekt? Piorunujący: 250 KM. Dzięki temu auto osiąga setkę w około 5 sekund i rozpędza się do ponad 200 km/h.

fiat_500_road_race_motorsports_2014_4

To oczywiście wymusiło poszerzenie nadwozia jak i zastosowanie odpowiedniego zawieszenia. Koszt tych modyfikacji? 17 000 dolarów. Trzeba przyznać, że to jeden z ciekawszych pomysłów na wydanie takich pieniędzy…

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M4 Performance Sport Industries

Zafira dostępna z nowym silnikiem