w

Ferrari Purosangue Carlex Design. Pakiet od polskiego tunera

Ferrari Purosangue Carlex Design
Ferrari Purosangue Carlex Design. Pakiet od polskiego tunera

Włoska marka w końcu pokazała światu swój model „dla aktywnych”. Od razu zainteresowali się nim tunerzy z całego świata. Wśród nich była polska firma z Czechowic-Dziedzic.

Nie wszyscy wiedzą, że przy drodze krajowej numer 1 w kierunku Bielska-Białej, znajduje się przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które jest znane w różnych zakątkach tej planety. Kolejnym jego dziełem jest Ferrari Purosangue Carlex Design.

Tak, Carlex Design jest już bardzo popularne. O projektach tego tunera piszą także zagraniczne media – i to w superlatywach. Fajnie, że Polska ma coś do powiedzenia w tym biznesie. Jeszcze dwadzieścia lat temu mogliśmy się pochwalić projektami, które pojawiały się głównie na zlotach pod remizami. Dziś wstydu nie ma.

Ferrari Purosangue Carlex Design

Pierwsze, co rzuca się w oczy to dwukolorowa karoseria. Górną część pokrywa butelkowa zieleń, a dół został utrzymany w szczotkowanym srebrze z zielonymi wstawkami. Wygląda to naprawdę efektownie. Uzupełnieniem całości są 23-calowe felgi o charakterystycznym wzorze.

>Lamborghini Urus Carlex Design. Projekt z Czechowic-Dziedzic

Jeszcze więcej dzieje się we wnętrzu. Butelkowa zieleń łączy się tu z bielą. Takie motywy zdobią elementy tapicerowane w całej kabinie. Kokpit został pokryty Alcantarą, również w zielonym kolorze.

Ferrari Purosangue Carlex Design
Ferrari Purosangue Carlex Design

Najbardziej atrakcyjnymi elementami pozostają jednak fotele. Zarówno te przednie, jak i tylne prezentują się wprost znakomicie. Ciekawostką są ich boczne łączenia będące grubymi szwami. Ten sam pomysł znajdziemy także w bocznych strefach (na słupkach i panelach drzwiowych).

Ferrari Carlex Design
We wnętrzu utrzymano ten sam motyw kolorystyczny

Nie mogło zabraknąć również dodatkowych oznaczeń, które nie pozwalają zapomnieć, kto jest autorem tego wyjątkowego projektu. Według nas, to jeden z najlepszych, jakie powstały w Czechowicach-Dziedzicach. Jego cena nie została jednak ujawniona. Podejrzewamy, że tanio nie jest.

Carlex Design Ferrari
Fotele prezentują się wprost znakomicie

Warto w tym miejscu wspomnieć o potencjale tego auta. Ferrari Purosangue Carlex Design skrywa oryginalny układ napędowy oparty na benzynowym silniku V12 o pojemności 6,5 litra. Kierowca ma do dyspozycji 715 koni mechanicznych i 716 niutonometrów.

Te pokaźne liczby przekazywane są na obie osie dzięki uprzejmości ośmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej. Sprint do setki trwa 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Samotne koło toczyło się po ulicy

Samotne koło toczyło się po ulicy. „Oberwały przypadkowe auta” (wideo)

Nowy Lexus GX

Nowy Lexus GX w oficjalnej zapowiedzi. Będzie bardziej high-tech