w

Ferrari F8 Spider Senner Tuning. Gdy chcesz więcej, niż wiele

Ferrari F8 Tuning
Ferrari F8 Spider Senner Tuning. Gdy chcesz więcej, niż wiele

Niektórzy posiadacze wyjątkowych samochodów chcą jeszcze skuteczniej wyróżniać się z tłumu. Wtedy też zamawiają dedykowane pakiety modyfikacji.

Oto jedna z takich konfiguracji. Ferrari F8 Spider Senner Tuning to propozycja dla odważnych. Dlaczego? Konserwatywni fani włoskiej marki od zawsze twierdzą, że tuning takich aut jest po prostu profanacją i „aktem motoryzacyjnego wandalizmu”.

Wydaje się jednak, że takie stwierdzenia są przesadne. Szczególnie w odniesieniu do tego projektu. Nie ma mowy o zmianach, które mogłyby zaburzyć pierwotny charakter tego modelu. Wszystkie zabiegi zostały przeprowadzone z należytym szacunkiem do fundamentu, na jakim powstały.

Ferrari F8 Spider Senner Tuning 2022

Operacje optyczne ograniczyły się do zastosowania 20-calowych felg aluminiowych Schmidt obutych oponami Pirelli P Zero. Bystry wzrok dostrzeże również obniżone zawieszenie. To efekt połączenia nowych sprężyn z fabrycznymi amortyzatorami. Całość uzupełniono systemem do podnoszenia auta z przodu.

Ferrari F8 Spider Senner Tuning
Pakiet dopełnia sylwetkę samochodu nie zaburzając jego proporcji i stylistycznego charakteru

Na tym oczywiście nie koniec. Jednostka doładowana 3.9 V8 z podwójnym doładowaniem, która jest sercem tego modelu została podkręcona z 720 koni mechanicznych i 770 niutonometrów do 787 koni mechanicznych i 882 niutonometrów. Cały potencjał kierowany jest oczywiście na tylną oś. Zastosowany został również układ wydechowy Novitec ze sterowaniem zaworu.

Ferrari F8 Spider Senner Tuning przyspiesza do setki w zaledwie 2,7 sekundy. Przekroczenie 300 km/h nie jest dla tego samochodu żadnym wyzwaniem. Modyfikacje tunera wyszły bardzo pozytywnie. Takie projekty zasługują na pochwały.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Puma edycja specjalna

Ford Puma ST-Line X Gold. Nowa edycja specjalna

Audi RS e-tron GT tuning

Audi RS e-tron GT po tuningu polskiej firmy. O tym projekcie mówią zagraniczne media