w

Ferrari Daytona znalezione w starym garażu sprzedane za horrendalne pieniądze!

Pod koniec sierpnia informowaliśmy Was o niezwykłym znalezisku. W jednym ze starych, japońskich garażów znalezione zostało Ferrari Daytona.

Ten model jest wyjątkowy sam w sobie, ale sztuka, z którą mieli do czynienia „odkrywcy” należy do najbardziej pożądanych. Dlaczego? Z kilku powodów… To jeden z 5 egzemplarzy Daytony wyposażony w aluminiowy korpus i jedyny z tego wąskiego towarzystwa, który otrzymał homologację drogową. Włoski samochód posiada także reflektory z plexiglasu, elektryczne szyby, skórę Nero we wnętrzu oraz ręcznie wykonane nadwozie. Co więcej, niegdyś jego właścicielem był Luciano Conti, czyli serdeczny przyjaciel Enzo Ferrari.

To wszystko sprawiło, że na aukcji przeprowadzonej przez RM Sotheby’s włoski zabytek osiągnął cenę 2,1 miliona dolarów, co przy obecnym kursie (1 dolar = 3,5 zł) oznacza ponad 7 milionów złotych. Gratulujemy szczęśliwemu nabywcy!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Silnik 1.6 Multijet (Fiat) – opinie, problemy, awarie, eksploatacja

Mercedes-AMG Project One – pierwsze zdjęcia!