w

Ferrari 488 Pista Spider

488 Pista to jedno z najnowszych dzieł włoskiej marki. Auto cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Teraz doczekało się nowej otwartej wersji, która zostanie pokazana na konkursie elegancji w Pebble Beach.

Ferrari 488 Pista Spider ma oczywiście składany dach, który pozwala na czerpanie promieni słońca. Jego serduchem jest 3,9-litrowy benzyniak potrafiący generować aż 720 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Waga pojazdu wzrosła o 91 kg, ale i tak można liczyć na genialne osiągi. Przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje tyle samo, co w coupe – 2,85 sekundy. Różnicę zobaczymy dopiero przy rozpędzaniu do 200 km/h – wynosi ona 0,4 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna to aż 340 km/h.

Póki co nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle ta odmiana trafi do sprzedaży. Duże prawdopodobieństwo, że tak, ale liczba produkcyjna może być ograniczona.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Papież Franciszek odwiedził Irlandię. Jakim samochodem podróżował?

Milion SUV-ów Skody – sukces produkcyjny