w

Ferrari 275 RW Competizione – szczegóły techniczne

Jakiś czas temu na Ferrari Finali Mondiali w Daytonie zjawił się ciekawy model włoskiej marki o nazwie 275 RW Competizione. Wzbudzał sporą ciekawość, ale wiedza na jego temat opierała się jedynie na domysłach.

ferrari_275_rw_competizione_2

Teraz wiemy znacznie więcej, bo zarówno właściciel, jak przedstawiciele Ferrari Special Projects przedstawili wszystkie ważne informacje na temat tego dzieła. Auto bazuje na modelu F12 Berlinetta, co da się zauważyć. Ma jednak dodatkowe wloty powietrza oraz zmodyfikowany pas przedni z nowymi reflektorami i zderzakiem. To bezpośrednie nawiązania do legendarnego już 275 GTB/C z 1964 roku. Nie mogło także zabraknąć kutych, 20-calowych felg wieloramiennych które dopełniają atrakcyjną całość. Sercem auta jest ta sama 6,3-litrowa jednostka benzynowa, która pracuje w F12, tyle że wzmocniona do 770 KM. Jest więc czym przyspieszać! Pozostaje jednak wyjaśnić co oznaczają litery RW… Otóż, to inicjały właściciela, Ricka Workmana, czyli zamożnego dentysty z Florydy. Chyba musi być skuteczny w swojej pracy, skoro może sobie pozwolić na supersamochód stworzony na zamówienie!

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen zaprezentuje koncepcyjnego mikrobusa

Odświeżone BMW i8 – debiut w 2017 roku