w

Fernando Alonso poznał swój nowy bolid. Internauci zachwyceni!

Alpine F1 car 2021
Fernando Alonso poznał swój nowy bolid. Internauci zachwyceni!

Hiszpański kierowca wyścigowy powoli wraca do pełni sił po wypadku na rowerze. Jego zespół pokazał w międzyczasie nową maszynę.

Alpine nie jest zupełnie nowym tworem w F1. Renault zdecydowało się na promowanie swojej sportowej marki, dlatego doszło do zmiany barw. To ten sam zespół, tyle że pod inną nazwą. Nowy będzie także pryncypał teamu (Cyril Abiteboul).

Alpine F1 nowy bolid
Malowanie Alpine cieszy się uznaniem internautów

Przypomnijmy, że Alpine jest producentem sportowych samochodów. Pierwszy współczesny model to A110, czyli niewielkie coupe z tylnym napędem i centralnie umieszczonym silnikiem – bezpośredni rywal Porsche Cayman.

Barwy Alpine F1

Pierwsza maszyna francuskiego zespołu ma wyjątkowe malowanie. Niebieski, lustrzany kolor kontrastuje z czernią, czerwienią i bielą. Takie połączenie robi bardzo dobre wrażenie i, co ważne, nie przypomina pomysłów konkurencji.

Alpine F1 2021
W sezonie 2021 w barwach Alpine wystąpią Alonso i Ocon

Z jego możliwości skorzystają Fernando Alonso i Esteban Ocon. Ten pierwszy powraca do F1 po dwuletniej przerwie. Ostatni wypadek zmusił Hiszpana do przejścia operacji. Na szczęście zdąży dojść do formy przed rozpoczęciem zmagań 28 marca (Grand Prix Bahrajnu).

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M4 G82 different grill

BMW M4 z małym i dużym „nosem”. Która konfiguracja lepiej wygląda?

Volvo C40 2021

Volvo C40 wprowadza małą rewolucję. Nie dlatego, że jest elektryczne.