w

Fenomenalne Ferrari Daytona trafi pod młotek.

Ciężko wyrazić słowami przyjemność jaką daje choćby krótkie spojrzenie na tak wspaniały samochód, jakim jest Ferrari 365 GTB/4 Daytona z 1971 roku.

To prywatny wóz Billa Harraha, magnata, do którego należy sieć kasyn. Posiadanie tak intratnego biznesu pozwoliło mu również stać się właścicielem największej kolekcji samochodów na świecie – ma ich ponad 1400 i posiada kilka białych kruków.

Prezentowany egzemplarz w kolorze „Rame Metallizzato” wyposażony jest w beżową skórę z czarnymu wstawkami, felgi Borani i klimatyzację Borletti, a Harrah zamówił do niego pakiet wyścigowy obejmujący błotniki, a także modyfikacje silnika.

Samochód jest również bohaterem miejskiej legendy: historia mówi, że Harrah został zaczepiony przez sprzedawcę helikopterów, który zaoferował mu szybszy sposób na transport pomięczy Reno i jeziorem Tahoe. Harrah powiedział, że chętnie kupi helikopter, jeśli pokona go w wyścigu, prowadząc Ferrari między dwoma swoimi klubami. Wyścig się odbył, a Daytona ostatecznie wygrało, pędząc średnio 234 km/h.

Obecny właściciel kupił samochód w 2012 r. i poddał go odbudowie, w tym powłokę lakierniczą, nadwozie, a także zawieszenie i silnik. Aktualnie silnik V12 Ferrari dysponuje mocą 386 koni mechanicznych.

Samochód trafi na aukcję „RM Auctions Monterey” w dniach 18-19 sierpnia tego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sezon drugi „The Grand Tour”!

Spot reklamowy – Opel Crossland X.