w

Elon Musk chce przekazać 100 milionów dolarów. Wystarczy wymyślić nową technologię…

Elon Musk 100 mln dollars
Elon Musk chce przekazać 100 milionów dolarów. Wystarczy wymyślić nową technologię...

Amerykański miliarder został niedawno najbogatszym człowiekiem na ziemi. Teraz chce oddać część majątku na szczytny cel.

Elon Musk słynie z umiejętności biznesowych, o czym świadczą jego liczne projekty – od informatyki po technologię kosmiczną. Potrafi także spojrzeć w stronę środowiska, czego dowodem są akcje związane z promowaniem „zielonych” rozwiązań.

50-latek ma głowę pełną pomysłów, ale nie wszystko jest w stanie wdrożyć w życie. Ma jednak środki finansowe, które mogą pomóc innym, by zrealizować wspólny cel – ochronić środowisko przed nieodwracalnymi skutkami.

Wielki zastrzyk dla geniusza

Musk postanowił przekazać aż 100 milionów dolarów wybranej osobie, firmie lub korporacji. Czego oczekuje? Wymyślenia i wdrożenia systemu bądź konstrukcji, która zdolna będzie pochłaniać dwutlenek węgla na szeroką skalę.

Szczegóły nie zostały jeszcze podane, ale już wiadomo, że chodzi o najlepsze, czyli najbardziej wydajne rozwiązanie. Już jutro ma pojawić się więcej istotnych informacji na ten temat. Nie każdy jednak widzi w tym genialny pomysł.

Ochrona środowiska sztucznymi rozwiązaniami

Wielu ekologów twierdzi, że najlepsze rozwiązanie istnieje od tysiącleci – to drzewa, które potrzebują CO2 do egzystencji. Ich wycinka potrafi długofalowo wpływać na klimat oraz warunki życia w każdym zakątku świata.

Elon Musk nagroda za wymyślenie nowej technologii
Musk przekaże 100 milionów na wymyślenie rozwiązania najskuteczniej pochłaniającego dwutlenek węgla

Problemami są jednak walki o miejsce i surowiec. Lasy zostają wycinane i nic nie wskazuje na to, by ten trend zostanie odwrócony – przynajmniej w najbliższych latach. Na ich dawnych terenach powstaje wiele inwestycji wpływających na rozwój gospodarczy. Dla wielu to ważniejsze, choć są to działania na „krótką metę” z perspektywy dbania o przyszłość cywilizacji.

Być może komuś uda się stworzyć rozwiązanie wpisujące się w ekosystem i zabezpieczające dalsze plany jego wyniszczania. Trzeba mieć nadzieję.

Musk wyznaczający trendy

Dwa tygodnie temu na skutek wypowiedzi Muska w social mediach, jedna ze spółek znajdujących się na giełdzie odnotowała horrendalny wzrost wartości akcji. Warto dodać, że przedsiębiorcy pomylili się i ślepo inwestowali w zły podmiot.

To pokazuje, jakie przebicie ma najbogatszy człowiek świata. Przypomnijmy, że Elon Musk ma majątek wyceniany na 188,5 miliarda dolarów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaguar F-Pace on the water

Zalał Jaguara aż po dach: Kupił SUV-a i pewnie myślał, że ma terenówkę (Video)

Urwanie lawety z autem

Zerwana laweta bezpiecznie zjechała na pas zieleni: Kierowca dostawczaka miał szczęście (Video)