w

Elektryczny Sprinter już w 2018 roku?

Mercedes mocno pracuje nad wydajniejszymi układami napędu elektrycznego mającego znaleźć zastosowanie w samochodach użytkowych.

mercedes_sprinter

Niedawno na łamach naszego serwisu prezentowaliśmy przygotowaną przez markę ze Stuttgartu koncepcyjną ciężarówkę Urban eTruck o napędzie elektrycznym. Niemcy chcą wykorzystać podobną technologię także w mniejszej skali, przymierzając się do stworzenia produkcyjnej wersji napędzanej silnikami elektrycznymi kolejnej generacji Sprintera, której debiut przewidywany jest na rok 2018. Na razie nie znamy szczegółowej specyfikacji modelu, jednak z pewnością taki wariant wyróżniałby się dynamiką. Samochód dobrze sprawdziłby się we wspomaganiu biznesu prowadzonego na terenie większych miast, jednak aby odniósł sukces musi oferować przyzwoity zasięg na pełnych bateriach. Czy Mercedesowi uda się zrealizować ambitne plany? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

 

Źródło: Motor1

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znany kolekcjoner pozywa Ferrari!

OSI 20M TS GT Coupe z 1967 roku na sprzedaż!