w

Elektryczny pick-up nadjechał. Oto Ford F-150 Lightning

Ford F-150 Electric
Elektryczny pick-up nadjechał. Oto Ford F-150 Lightning

Amerykański pick-up cieszy się ogromny zainteresowaniem w Ameryce. Teraz doczekał się elektrycznej odmiany, która jeszcze przed debiutem budziła sporo emocji.

Ford F-150 Lightning to połączenie auta osobowego z użytkowym, które skrywa ekologiczne rozwiązania. Brzmi jak modna mieszanka z szansą na sukces. Samochód wygląda jak rasowy przedstawiciel swojego gatunku z domieszką nowoczesnych motywów. Wśród nich znajdziemy reflektory złączone ledową listwą i atrapę grilla o litej fakturze.

F-150 EV pojemność bagażnika
Samochód posiada przedni bagażnik o pojemności 400 litrów

Wnętrze zaczyna się już pod maską. W odmianach spalinowych należy szukać tam silnika, ale w tym przypadku znajdziemy bagażnik. I to duży, bo sięgający 400 litrów. Warto dodać, że jego ładowność wynosi około 180 kilogramów. Z tyłu natomiast mamy do dyspozycji skrzynię załadunkową, której udźwig wynosi tonę.

Ford F-150 Lightning interior
We wnętrzu można znaleźć nowoczesne instrumenty pokładowe i dużą liczbę praktycznych schowków

Kokpit tworzą cyfrowe wskaźniki z możliwością personalizacji oraz ekran dotykowy umieszczony pionowo. Jest dokładnie taki sam, jak w Mustangu Mach-E. Ponadto, użytkownicy mogą liczyć na pokaźną liczbę schowków, wnęk i kieszeni. Nie zabrakło również gniazd zasilających.

Ford F-150 Lightning – dane techniczne

Amerykanie skrupulatnie ukrywają szczegółowe parametry tego elektrycznego pick-upa. Wiemy jednak, że samochód będzie dostępny w wersjach od 426 do 563 koni mechanicznych. Topowy wariant zapewnia setkę w zaledwie 4,5 sekundy.

Ford F-150 Lightning osiągi
Topowa odmiana ma 563 KM i zapewnia setkę w 4,5 sekundy

Ford F-150 Lightning będzie dostępny z dwiema bateriami o dotychczas nieznanych pojemnościach. Mniejsza ma zapewniać 370 kilometrów zasięgu. Z kolei ta większa umożliwi pokonanie 482 kilometrów. Czas ładowania za pośrednictwem wallboxa ma trwać nie dłużej, niż 10 godzin.

Samochód powstał przede wszystkim dla klientów z Ameryki Północnej. Niewykluczone jednak, że w przyszłości trafi również na inne kontynenty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poślizg na zakręcie

Za szybko na zakręcie. Samochód wpadł w poślizg i staranował skutery (wideo)

Samochód za 50 tysięcy złotych 2021

Jakie auto kupić za 50 tysięcy złotych (2021): diesel, benzyna, LPG