w

Elektryczny pick-up do miasta? Oto Ford E-100, czyli koncept studencki

Ford E-100 no official
Elektryczny pick-up do miasta? Oto Ford E-100, czyli koncept studencki

Niezależny student College for Creative Studies in Transportation Design postanowił udostępnić w sieci wizję kompaktowego auta użytkowego.

Elektryczny pick-up do miasta to ciekawy pomysł. Amerykańska marka zaprezentowała ostatnio światu model F-150 Lightning, który jest połączeniem nowoczesnej technologii z użytecznością na co dzień. Problem w tym, że jego gabaryty nie sprawdzają się w zatłoczonych miastach.

Ford E-100 Concept
Projekt zakłada deskorolkową płytę podłogową i wymienialną część baterii

Tyler Kwon postanowił więc zaprojektować grafikę, która może być inspiracją dla inżynierów. Przyjął, że samochód nosi nazwę Ford E-100 i może być mniejszym bratem dużych półciężarówek amerykańskiego producenta.

Koncepcja ma w sobie sporo sensu. Najbardziej zwraca na siebie uwagę wymienialna bateria. Dodatkowy, mniejszy akumulator mógłby być zmieniany przez samego użytkownika, gdy zabraknie prądu w niesprzyjających okolicznościach. To pomysł, nad którym można się pochylić, choć trzeba rozwiązać problem wagi litowo-jonowej konstrukcji.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stara butelka z listem na dworcu

Tajemnicza butelka z listem sprzed lat znaleziona na starym dworcu kolejowym

Cwaniak w Porsche

Na widok kamer wyłączył kontrolę trakcji. Brawurowo wjechał w barierki swoim Porsche (wideo)