w

Ekrany na oparciach przednich foteli i składanie kanapy. Ktoś tego nie przemyślał (wideo)

Nieudany system składania siedzeń
Ekrany na oparciach przednich foteli i składanie kanapy. Ktoś tego nie przemyślał (wideo)

Nowoczesne samochody oferują szereg rozwiązań z zakresów komfortu i bezpieczeństwa. Nie wszystkie projekty są jednak udane.

Auta oferują coraz bardziej skomplikowane systemy i w niektórych sytuacjach potrafią wręcz zastąpić człowieka. Czasami jednak widać, że inżynierowie popełniają błędy przy teoretycznie najprostszych rzeczach, czego przykładem są ekrany na oparciach przednich foteli. Zademonstrowano to na bazie Cadillaca Escalade.

Po co komu słynne „telewizory w zagłówkach”? Najczęściej służą do uspokojenia dzieci, które nie zawsze dobrze znoszą podróże. Posiadając wyświetlacze można puścić im bajkę i zająć nawet na kilka godzin.

Cadillac Escalade – składanie oparcia kanapy

Dwóch panów testujących amerykańskiego SUV-a zwróciło uwagę na system składania siedzeń, który działa bardzo sprawnie, ale jego funkcjonowanie zaburzone jest przez wspomniany ekran przytwierdzony do przednich foteli.

Uderzenie zagłówka w ekran dotykowy
W niektórych sytuacjach zagłówek uderza w ekran

Gdy fotele są przesunięte, składane oparcie może uderzyć w ekran, co doskonale widać na dołączonym nagraniu. Prędkość i masa oparcia są na tyle duże, że nietrudno o uszkodzenie urządzenia, które, jak można się domyślać, do tanich nie należy.

Podejrzewamy, że producent nie zwróciłby kosztów naprawy, jeżeli wyświetlacz zostałby zniszczony. Teoretycznie, to błąd użytkownika, który mógł przesunąć przedni fotel do przodu.

Podobne sytuacje mogą wystąpić również w innych autach, dlatego należy zwracać uwagę na odległość oparć kanapy od ekranów oraz wyjmować zagłówki, jeżeli jest taka możliwość.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze auto elektryczne w Europie 2021

Tesla Model 3 najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w Europie. Elon Musk triumfuje

Toyota Corolla

Rejestracje nowych aut w 2021 roku. Toyota i długo, długo nic