w

Dziwne zachowanie policji i jeszcze dziwniejsza sygnalizacja w Lublinie (wideo)

Dziwne rondo w Lublinie
Dziwne zachowanie policji i jeszcze dziwniejsza sygnalizacja w Lublinie (wideo)

Nie ma wątpliwości, że mundurowi powinni znać swoje miasto, ale w tym miejscu rzeczywiście można mieć problem z orientacją przestrzenną.

To dziwne zachowanie policji można w pewnym stopniu wytłumaczyć jeszcze dziwniejszą sygnalizacją świetlną w Lublinie. Wydaje się, że zarządca drogi popełnił co najmniej kilka błędów, które mogą doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji.

Zacznijmy jednak od zachowania kierującego radiowozem. Po zaświeceniu zielonego światła, ruszył z miejsca, by po chwili zahamować. Tym samym mógł doprowadzić do kolizji z autem jadącym za nim. Później natomiast miał kłopoty z wybraniem właściwego pasa i zajechał drogę nagrywającemu.

Pomieszanie z poplątaniem

Teraz czas przeanalizować to miejsce. Wspomniane zatrzymanie radiowozu po zaświeceniu zielonego światła było spowodowane wskazaniem drugiego sygnalizatora, który świecił się na czerwono. Wydaje się, że został on źle zamontowany po dotyczył innego kierunku jazdy.

Rondo Lublin
Ruszenie na zielonym świetle oznacza konieczność ominięcia sygnalizatora wskazującego czerwone

Krótko mówiąc, mając zielone trzeba przejechać też przez czerwone nad jezdnią. Nie powinno to tak wyglądać. Dalej widać, że policjanci teoretycznie przecięli drogę nagrywającemu, ale nie było tam linii ciągłej i raczej nie złamali przepisu.

Funkcjonariusze nie popisali się umiejętnościami (tym bardziej że jeździli w swoim mieście), ale to zarządca drogi źle rozmieścił znaki i skomplikował sprawę, dlatego w pewnym stopniu można usprawiedliwić mundurowych. Osoby odpowiedzialne za ruch w tym miejscu powinny nanieść poprawki.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyścig Audi RS

Wielkie porównanie sportowych Audi. Od układu elektrycznego aż do V10 (wideo)

Dacia Duster vs Audi Q7

Dacia Duster pokazała Audi Q7 quattro, że przewaga tkwi w lekkości. Niemiecki SUV nie miał szans (wideo)