w

Dziecko z piłką i czujny kierowca. „Wyobraźnia i ostrożność to podstawa” (wideo)

Dziecko wbiegło na drogę po piłkę
Dziecko z piłką i czujny kierowca. "Wyobraźnia i ostrożność to podstawa" (wideo)

Nie jest tajemnicą, że piesi potrafią przyczynić się do powstawania wielu niebezpiecznych sytuacji drogowych. Skoro dorośli bywają nieostrożni, to trudno oczekiwać pełnej odpowiedzialności od dzieci.

Ten czujny kierowca zdawał sobie sprawę, że trzeba zachować koncentrację, ponieważ nieletni może popełnić błąd albo wpaść na jakiś nierozsądny pomysł i go spontanicznie zrealizować. W tym przypadku odbijanie piłką skończyło się utratą nad nią kontroli.

Użytkownik pojazdu przepuszczał przez przejście dwie osoby – w tym wspomniane dziecko. Chłopiec bezpiecznie przeszedł na drugą stronę odbijając piłkę o chodnik. W pewnym momencie, okrągły przedmiot odbił się w nieprzewidywalnym kierunku i wpadł na jezdnię.

Dziecko skoczyło za nim i weszło na jezdnię. Kierowca natychmiastowo zahamował. Tak naprawdę dopiero ruszał, ale gdyby jego start był gwałtowny, to mogło skończyć się nawet potrąceniem.

 

Nawet zderzenie z rowerzystą mogłoby doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Na szczęście obyło się bez jakichkolwiek niepożądanych skutków.

To zdarzenia może być jednak przestrogą i nauczką dla innych. Widzą dzieci na chodniku, ścieżce rowerowej lub w pobliżu jezdni, należy zwiększyć czujność. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy któreś z nich nieświadomie narazi swoje życie lub zdrowie, by „odzyskać piłkę”.

Zalecamy więc ostrożność, szczególnie w strefach zamieszkania, gdzie nietrudno o takie sytuacje, tym bardziej że zaparkowane samochody potrafią bardzo skutecznie ograniczyć widoczność.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieostrożna zmiana pasa ruchu, kolizja i ucieczka

Kolizja podczas zmiany pasa ruchu. Sprawca odjechał, ale został zatrzymany i rozliczony (wideo)

Nieostrożny skręt w lewo

Skręcił w lewo nie patrząc na znaki. Zatrzymał się przed maską innego pojazdu (wideo)