w

Dyskusja z taksówkarzem o prawie pierwszeństwa w walce o klienta (Video)

Taksówkarze muszą borykać się z coraz większą konkurencją. Przewozy za pośrednictwem aplikacji, auta na klasyczny wynajem, carsharing, a nawet możliwość wypożyczenia skutera „z ulicy” ogranicza im możliwości zarobkowania. Ich sytuacja jest trudna i trzeba ją dobrze rozumieć. Trudno jednak stawiać się w roli obrońcy, skoro zawodowi kierowcy decydują się na takie dyskusje.

Pewien mężczyzna (jak się domyślam, młody taksówkarz) postanowił nagrać zachowanie swoich kolegów z branży. Nie byli oni zadowoleni, że zatrzymał się w miejscu, w którym oni przebywają od wielu lat (a nawet dekad). Panowie wyrazili dość prostym językiem, że nie ma prawa tam stać, bo… nigdy tam nie stał i go nie znają. Potem, bardzo przekonująco informowali nagrywającego, że nie opłaca się zatrzymywać w tym miejscu, bo nie ma klientów.

Taksówkarze obarczeni są znacznie większymi kosztami, niż potencjalni konkurenci, dlatego można poniekąd rozumieć ich sprzeciw i frustrację. Niestety, ta sytuacja pokazuje, że problem tkwi też w ich wewnętrznym środowisku i zachowaniu. Trudno więc się dziwić, że społeczeństwo jest coraz mniej zainteresowane ich usługami.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina: Wypadek z udziałem rozpędzonej ciężarówki (Video)

Próba ucieczki motocrossowców – udana interwencja Straży Leśnej (Video)