w

Dwukrotny przejazd na czerwonym. „Poradnik utraty prawa jazdy w pół minuty” (wideo)

Dwukrotny przejazd na czerwonym
Dwukrotny przejazd na czerwonym. "Poradnik utraty prawa jazdy w pół minuty" (wideo)

Przepisy ruchu drogowego nie są idealne, ale stosowanie się do nich pozwala na uniknięcie ryzyka. Niestety, nie wszyscy podchodzą do tego poważnie.

Ignorowanie znaków to skrajna głupota, a szczególnie w przypadku sygnalizacji świetlnej, która odpowiada za kierowanie ruchem w newralgicznych miejscach. Ten bohater pozwolił sobie na dwukrotny przejazd na czerwonym.

Zacznijmy od tego, że do tego niebezpiecznego zdarzenia (a w zasadzie dwóch) doszło 16 maja około godziny 12:15 na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulicą Starodęby w Warszawie. Dzięki kamerze, udało się wszystko uwiecznić.

Dwukrotny przejazd na czerwonym – podwójne ryzyko

Nagrywający miał zielone światło, gdy postanowił zawrócić. Po chwili znalazł się jednak na kursie kolizyjnym z kierowcą japońskiego samochodu, który ewidentnie przejechał na czerwonym. Autor materiału postanowił więc zahamować i zatrąbić.

Na kolejnym skrzyżowaniu, ten sam kierowca zdecydował się ponownie zignorować czerwone światło. Nagrywający spotkał się z nim w kolejnym miejscu i postanowił wymienić kilka zdań. Główny bohater nie był jednak skory do rozmowy.

Dwukrotny przejazd na czerwonym
Kierowca za dwa przewinienia powinien otrzymać 30 punktów karnych i 1000 złotych mandatu

Wykazał się nawet agresją używając zbędnych przekleństw. Jednocześnie oznajmił, że przejechał na zielonym. To pokazuje, że albo jest tak pewny siebie i uniknięcia kłopotów, albo nie zdaje sobie sprawy, jak wygląda rzeczywistość.

>Jazda na ślepo i kolizja. „Czerwone świeciło się pół minuty” (wideo)

Autor materiału stwierdził, że taki kierowca może zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. I trudno się z tym nie zgodzić. Materiał powinien trafić na policję, która ma przewidziane kary za takie zachowanie.

Jedno wykroczenie pod postacią przejazdu na czerwonym świetle to 15 punktów karnych i 500 złotych. Jak można się domyślać, tutaj konieczne jest nałożenie podwójnej kary, czyli 30 punktów i 1000 złotych. Tym samym sprawca przewinień powinien pożegnać się z prawem jazdy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bezmyślna piesza o krok od tragedii

Bezmyślna piesza o krok od tragedii. „To nie jest pierwsza taka sytuacja w tym miejscu” (wideo)

Motus PRO SPORT

Hulajnoga na Dzień Dziecka, czyli udany prezent dla osób w każdym wieku