w

Dwóch ścigantów i rozbicie McLarena. Auto było wynajęte.

McLaren vs Lamborghini on the public road
Dwóch ścigantów i rozbicie McLarena. Auto było wynajęte.

Jazda supersamochodem nie zawsze ma związek z koniecznym zakupem. Istnieje bowiem coś takiego, jak wynajem.

W przypadku sportowego modelu, największym zainteresowaniem cieszy się wariant krótkoterminowy. Klient płaci stosunkowo mało i jednorazowo, dlatego nie uszczupli znacząco swojego budżetu. Z kolei osoba użyczająca pojazd jest w stanie znaleźć większą liczbę zainteresowanych, co umożliwi zarabianie.

Ryzyko zawodowe

Nie jest jednak tajemnicą, że wynajęcie sportowego auta to w pewnym stopniu loteria – szczególnie po stronie właściciela. Nigdy nie wiadomo, czy osoba posiadająca prawo jazdy ma odpowiednie umiejętności i wyobraźnię, by zachowywać rozsądnie za kierownicą.

Niestety, niektórych ponoszą emocje – pokusa bywa silniejsza niż poczucie odpowiedzialności. To doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, których nie da się już cofnąć. Nierzadko towarzyszą im straty materialne.

Wyścig McLarena z Lamborghini

Czy 720S jest szybszy od Huracana? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w danych technicznych, a nie na drodze publicznej. Dwaj kierowcy użytkujący takie samochody postanowili jednak działać na własną rękę.

Rozbicie McLarena na autostradzie
Cała prawa strona została rozbita. Naprawa może kosztować nawet 250 tysięcy złotych

I to był błąd. Kierowca McLarena stracił kontrolę, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Brytyjskie superauto zostało poważnie uszkodzone. Jak się okazało, nie należało do sprawcy zdarzenia – zostało wynajęte.

Klient z pewnością nie spodziewał się, że okiełznanie 4-litrowego V8 o mocy 710 koni mechanicznych wymaga większych umiejętności, niż on posiada. McLaren był na pewno ubezpieczony, ale i tak przykro patrzeć, jak kolejny egzemplarz tego wyjątkowego modelu traci swoją bezwypadkowość.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot logo 2021

Peugeot sięgnął do korzeni. Nowe logo i wizerunek

Peugeot 308 2022 photos

Peugeot 308 2022 – pierwsze zdjęcia trzeciej generacji. Wiemy już całkiem sporo!