w

Dwa japońskie auta dostały 0 gwiazdek w testach zderzeniowych!

Czasem wydaje się nam, że otrzymywanie 5 gwiazdek w testach zderzeniowych to nic specjalnego, skoro tyle modeli „daje radę”.

suzuki_maruti_swift_crash_ncap_2014_1

Tym bardziej dziwi wynik, jaki „osiągnęły” dwa japońskie auta: Suzuki Maruti Swift i Datsun Go.  Oba modele oferowane są na rynku indyjskim, gdzie nie są wymagane ani ABS, ani poduszki powietrzne. Wszystko po to, by ceny były jak najniższe, co ma pozwolić mało zamożnym klientom na zakup czterech kółek. Bharat NCAP, czyli indyjski odpowiednik Euro NCAP przeprowadził testy zderzeniowe, w których oba samochody otrzymały 0 gwiazdek. No naprawdę „wyczyn”. Jak widać bezpieczeństwo w samochodach nie jest tam najważniejsze. Warto jednak zaznaczyć, że producenci oferują w opcji poduszki powietrzne, ale mało który klient decyduje się na zakup takich dodatków… ratujących życie.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi TT Roadster – produkcja rozpoczęta

Range Rover SVO Holland&Holland