w

Dublet Audi w Austin

Kolejne imponujące zwycięstwo zespołu spod znaku czterech pierścieni w długodystansowej serii FIA WEC. Tym razem kierowcy Audi pokonali konkurentów na torze w Austin w Teksasie.audi_r18_e-tron_quattro_1

Czwarta runda mistrzostw FIA WEC z powodu nieprzewidywalnej pogody zapewniła wiele emocji. 1,5 godziny po rozpoczęciu wyścigu nad torem rozpętała się potężna ulewa – to własnie wtedy prowadzenie w wyścigu po raz pierwszy objęło Audi z numerem 2. Chwilę później wywieszono czerwone flagi i wyścig został przerwany na 55 minut. Do końca wyścigu kierowcy Audi perfekcyjnie realizowali taktykę swojego zespołu, co w rezultacie pozwoliło im na zajęcie czołowych lokat. Zwycięskie R18 e-tron quattro poprowadzili Marcel Fässler, Benoit Tréluyer i Andre Lotterer. Na drugim miejscu uplasowali się Lucas di Grassi, Loic Duval oraz weteran Tom Kristensen, którzy pod koniec wyścigu wyprzedzili Toyotę prowadzoną przez Anthony’ego Davidsona, Nicolasa Lapierre i Sebastiana Buemiego. Dzięki efektownemu zwycięstwu zespół Audi na półmetku sezonu awansował na prowadzenie w klasyfikacji producentów. Kolejny wyścig odbędzie się już za trzy tygodnie na japońskim torze Fuji.

 

Źródło: informacja prasowa, Audi

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Meriva 1.6 CDTI Design Edition – Ukryta przestronność

Wyjątkowy samochód na sprzedaż?