w

DTŚ: Kolejny poślizg i wizyta na trawie

DTŚ Zakręt Mistrzów kolizja
DTŚ: Kolejny poślizg i wizyta na trawie

Drogowa Trasa Średnicowa to bardzo ważny odcinek śląskiej infrastruktury. Korzysta z niej mnóstwo kierowców.

Na ogół nie ma tam problemów z ruchem, choć jest jedno newralgiczne miejsce, które stanowi zaskakująco duże wyzwanie dla kierowców. To słynny Zakręt Mistrzów owiany niechlubną sławą. To tak naprawdę długi łuk poprowadzony pod zmiennym kątem. Leży na wysokości Rudy Śląskiej.

W zależności od strony, w którą zmierzamy, zakręt może łagodnieć lub się zacieśniać. Przy normalnych warunkach i przepisowej prędkości nie powinien jednak stawiać dużego wyzwania swoim użytkownikom. Jeżeli jednak pojawia się deszcz, a w dodatku ktoś jedzie szybko na zużytych oponach, to robi się niebezpiecznie.

W takich okolicznościach dochodzi tu częściej do kolizji i wypadków, niż na wszystkich pozostałych fragmentach razem wziętych. Oto kolejne tego typu zdarzenie. Kierowca miejskiego hatchbacka stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Towarzyszyły temu iskry, które powstawały w skutek ocierania podwozia o krawężnik. Nikomu nic się nie stało.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozorna usterka kierunkowskazów

Powiedziała, że dźwignia kierunkowskazów nie działa: Zapomniała o jednej rzeczy i najadła się wstydu

Chińskie repliki ze sklepu internetowego

Auta z chińskiego sklepu internetowego: Repliki i elektryki. Jeździłbyś?