w

Drogowi przestępcy prowokowali kolizje. Policja dotarła do 40 poszkodowanych

Próba wymuszenia odszkodowania
Drogowi przestępcy prowokowali kolizje. Policja dotarła do 40 poszkodowanych

Kryminaliści mają różne metody zdobywania pieniędzy. Niestety, ich działania zawsze są realizowane kosztem zwykłych ludzi.

To jedna z tych historii, która została ujawniona przez polską policję. Drogowi przestępcy prowokowali kolizje, by wyłudzić odszkodowania w wielu polskich miastach. Zdarzenia miały miejsce w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

Funkcjonariusze starają się dokładnie przeanalizować materiały dowodowe i wciąż poszukują potencjalnych poszkodowanych. Jak przekazała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Monika Chlebicz, zgłosiło się już blisko 40 pokrzywdzonych.

Niewykluczone, że liczba poszkodowanych wzrośnie. Próba wyłudzenia odszkodowania to oczywiście przestępstwo, za które grozi nawet odsiadka. Ta sprawa może się tak skończyć dla co najmniej trzech podejrzanych.

Drogowi przestępcy wymuszali odszkodowania

Już kilka dni temu takie zarzuty zostały postawione dwóm mężczyzny pochodzącym z Bydgoszczy oraz okolic. Jak przekazała policja, do tego grona dołączył trzeci podejrzany. Wszyscy przebywają w areszcie. Trwają czynności procesowe, które zdecydują o ich przyszłości. Policjanci proszą o kontakt wszystkich uczestników ruchu, którzy doświadczyli takich sytuacji – nie tylko w wymienionych miastach.

Drogowi przestępcy w akcji
Przestępcy prowokowali kolizje i obarczali winą innych. Tym sposobem wyłudzali odszkodowania

Policjanci zdobyli nagrania z kamer samochodowych należących do podejrzanych. Drogowi przestępcy byli tak pewni siebie, że wszystko rejestrowali. Materiały ujawniają, jak celowo przyspieszają, a nawet sami uderzają w inne samochody, by doprowadzić do kolizji.

Zobacz także: Próbował wmówić spowodowanie kolizji. Odjechał, gdy dowiedział się o kamerach (wideo)

Ich działania kończyły się także poważnymi wypadkami. Poniższa kompilacja ujawnia tylko część materiału dowodowego, którym dysponuje policja. Pozostaje mieć nadzieję, że sąd wyda surowe wyroki, czym odwiedzie od podobnych pomysłów kolejnych amatorów szybkiego i niebezpiecznego zarobku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zatrzymanie pijanego rowerzysty

Rowerowa akcja policji. Mundurowi mieli sporo pracy

Rajdowa Skoda

Skoda Afriq oficjalnie. Nowy koncept rajdowy