w

Droga S8: zbyt mały odstęp, opóźnione hamowanie i dachowanie (Video)

Wyeliminowanie niebezpieczeństwa na drodze nie jest możliwe, ale warto je minimalizować. Właśnie po to pokazujemy Wam tego typu nagrania.

Podczas jazdy należy skupić się tylko na tej czynności. Wielu kierowców rozprasza się wieloma innymi sprawami za kółkiem, co może mieć poważne konsekwencje. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by doszło do fatalnej historii, czego przykładem jest zdarzenie z drogi ekspresowej nr 8 przy węźle Trojany.

Na nagraniu widać, jak kierowca niewielkiego hatchbacka jedzie z wysoką prędkością lewym pasem. Z bliżej nieokreślonych przyczyn nie zauważył, jak poruszające się przed nim pojazdy zaczęły gwałtownie zwalniać. Gdy zorientował się, do czego może dojść, rozpoczął hamowanie. Było jednak już za późno. Potężne zderzenie zakończyło się dachowaniem. Pamiętajcie, by zawsze zachowywać większy odstęp pomiędzy pojazdami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kubica po wyścigu – rzut okiem na bolid Russella (Video)

Dlaczego Maluch jest najlepszym autem do jazdy po Londynie? (Video)