w

Doszło do kolejnego wycieku. Nowa Honda Civic Sedan bez stylistycznych tajemnic

Honda Civic Sedan 2022
Doszło do kolejnego wycieku. Nowa Honda Civic Sedan bez stylistycznych tajemnic

Specyfika chińskiego prawa pozwala na wstępne poznanie samochodu jeszcze przed jego oficjalnym debiutem.

Jakim cudem? Wprowadzenie nowego modelu jest poprzedzone wysłaniem wszelkich dokumentów i materiałów do Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych w celu uzyskania homologacji na tamtejsze drogi. Wtedy też nietrudno o zdobycie zdjęć.

Civic Sedan 2021
Z tyłu zagościły duże lampy zachodzące na klapę

Przejdźmy jednak do głównego bohatera tego artykułu. Nowa Honda Civic Sedan (2022) zapowiada typowy zabieg dla projektantów japońskiej marki, czyli tradycję zrywania z tradycją. Nowy model nie przypomina poprzednika – bardziej nawiązuje do Accorda, który jest oferowany na rynku amerykańskim.

Civic 2021 design
Z przodu dominują wąskie reflektory sąsiadujące z niewielkim grillem

Pas przedni tworzą wąskie reflektory z ciemnym wypełnieniem, mały grill  i długa maska. Z tyłu natomiast znalazł się duże lampy zachodzące na klapę bagażnika. Summa summarum, jest bardzo powściągliwie. Pewnie to próba zapobiegnięcia przesadnie szybkiemu procesowi starzenia.

Dane techniczne nie zostały oczywiście ujawnione. Podejrzewamy, że auto będzie dostępne z układami hybrydowymi i w ofercie zabraknie diesla. Trzeba jednak zaczekać na potwierdzenie i szczegółowe specyfikacje.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Citroen C3 Aircross 2021 cennik

Citroen C3 Aircross 2021 (lifting) – polski cennik startuje od 70 850 złotych

Supersamochód spadł z podnośnika

Serce rozdarte, karoseria też – Chevrolet Corvette C8 spadł z podnośnika