w

Dominacja Hondy na wyspie Man

Motocykliści zespołu Honda TT Legends zdominowali tegoroczną edycję kultowych, ulicznych zawodów Tourist Trophy na brytyjskiej wyspie Man. Michael Dunlop wygrał aż cztery wyścigi, zaś w prestiżowych zmaganiach Senior TT pokonał go jedynie John McGuinness, odnosząc swoje rekordowe, dwudzieste zwycięstwo na wyspie Man.

 

Zawodnicy Hondy w minionym tygodniu wygrali łącznie aż sześć z siedmiu wyścigów motocyklowych na wyspie Man. Aż cztery zwycięstwa wywalczył Michael Dunlop, bratanek legendy wyścigów TT, Joeya Dunlopa.

 

Na ulicznym torze o długości 60 kilometrów, na którym średnie prędkości okrążenia przekraczają 200 km/h, Dunlop triumfował w klasach Superbike i Superstock oraz w obu wyścigach klasy Supersport.

 

W kończącym tydzień na wyspie Man wyścigu Senior TT – po wyjątkowo zaciętej walce – pokonał go jednak słynny John McGuinness, dosiadając siostrzanego modelu CBR1000RR Fireblade w barwach ekipy Honda TT Legends. Zdominowane przez Hondę podium Senior TT uzupełnił Bruce Anstey.

 

Wyścig motocykli Sidecar wygrał czterokrotny mistrz świata, Tim Reeves, korzystający z silnika Hondy. Wyścig motocykli elektrycznych wygrał trzeci z zawodników Honda TT Legends, Michael Rutter – szósty w głównym wyścigu Senior TT.

 

?To absolutnie fantastyczne uczucie – cieszył się McGuinness. – Jeśli już wygrać jakiś wyścig na wyspie Man, to właśnie Senior TT. Przez cały tydzień szło mi nieźle, ale nie udało mi się wygrać, więc ten triumf; przed tysiącami kibiców, to coś wspaniałego. Warunki były idealne, motocykl przygotowany perfekcyjnie, a zespół spisał się świetnie podczas obu pit-stopów. Pierwsze trzy miejsca na podium to także wymarzony finisz dla Hondy.”

 

?Wyścig Senior TT upłynął pod znakiem bardzo zaciętej walki z Johnem – dodał Michael Dunlop. – Tym razem przegrałem, ale wracam do domu z czterema zwycięstwami, więc nie mogę narzekać!”

 

Co więcej, podczas tegorocznej edycji zawodów TT, Honda i John McGuinness w sposób szczególny uczcili pamięć Joey’a Dunlopa. Z okazji 30. rocznicy pierwszej wygranej Joey’go Dunlopa z Hondą, jego były kolega z zespołu McGuinness, wystartował na swojej Hondzie CBR1000RR Fireblade w charakterystycznym czerwono-czarnym malowaniu, a ubrany był w kombinezon wzorowany na stroju Dunlopa, który miał na sobie podczas ostatniego startu w 2000 roku. Wydarzenie było częścią trwającej cały weekend celebracji, która poświęcona była ?Królowi ulicy”.

 

Odbyła się również specjalna kolacja na którą zaproszono takie nazwiska jak Ron Haslam, Roger Marshall, Roger Burnett, Carl Fogarty, Phillip McCallen, Michael Rutter, John McGuinness – byłych kolegów zespołowych Joey’a, a także jego żonę Lindę Dunlop i siostrzeńców Michaela i Williama Dunlopów.

 

Źródło: informacja prasowa, Honda 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podium dla Hondy Civic

Fiat 500 by Gucci dla USA