w

Dom na kółkach z IKEA? To rozwiązanie ma być rewolucją

IKEA przyczepa kempingowa
Dom na kółkach z IKEA? To rozwiązanie ma być rewolucją

Szwedzki producent mebli wychodzi naprzeciw kolejnych oczekiwań klientów. Do jego oferty dołączyła wyjątkowa przyczepa kempingowa.

XXI wiek przyniósł liczne zmiany społeczne. Praca z daleka od miejsca zamieszkania jest dla wielu standardem, podobnie jak jej częsta zmiana. Przybyło też osób ceniących życie turystyczne. Nie brakuje również zwolenników mobilności, którzy nie zamierzają być przywiązani do jednego miejsca. Część osób stawia także na rekreacje na podmiejskich działkach.

I właśnie dla nich stworzono to nietypowe rozwiązanie. To przyczepa kempingowa, ale w formie domu na kółkach. Za projekt odpowiada nie tylko IKEA. Powstał on przy współpracy z firmami ESCAPE oraz Vox Creative.

Dom na kółkach IKEA

Wspomniana marka ESCAPE ma w swojej gamie sporą liczbę domków kempingowych. W przypadku IKEA, wykorzystano model Vista Boho XL. Jaki udział ma tu szwedzka marka? Oczywiście chodzi o zwiększenie popularności, dystrybucję i przede wszystkim wykończenie oraz wyposażenie wnętrza.

Domek na kółkach IKEA wnętrze
W niewielkim wnętrzu mieściły się wszystkie niezbędne meble, aneks kuchenny i łazienka

Gabaryty są bardzo kompaktowe. Wnętrze to tak naprawdę zaledwie 17,5 metra kwadratowego. Niewiele? Teoretycznie tak, ale odpowiednie wykorzystanie przestrzeni pozwoliło na wkomponowanie praktycznie wszystkiego, co jest potrzebne w codziennym użytkowaniu.

Pełnowymiarowe, dwuosobowe łóżko, kanapa (rozkładana) stolik, aneks kuchenny uzupełniony dużym blatem, pełnowymiarowa łazienka z toaletą – tak, wszystko się zmieściło i nie ma mowy o znaczących pomniejszeniach. Wręcz przeciwnie, wszystko jest takie, jakie być powinno. Do tego dochodzą liczne przeszklenia pozwalające na doświetlenie przestrzeni obitej boazerią sosnową.

Dom na kółkach IKEA - rozkład pomieszczeń
Dom na kółkach IKEA ma zaledwie 17,5 metra kwadratowego

IKEA postawiła na rozwiązania stosowane w jej produktach. Warto dodać, że materiały pochodzą z recyklingu, co jest ukłonem w stronę ochrony środowiska. Nie zabrakło także paneli fotowoltaicznych, które mają wkrótce zostać uzupełnione kolejnym ekologicznym rozwiązaniem: systemem odzyskiwania energii deszczowej.

Gdzie kupić przyczepę IKEA?

Nie jest tajemnicą, że największym rynkiem na takie rozwiązania są Stany Zjednoczone i właśnie tam zaczęła się sprzedaż. Ile kosztuje przyczepa IKEA? 47 500 dolarów z całym wyposażeniem. Biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne i brak konieczności wykupowania opcji, jest to całkiem ciekawa oferta dla Amerykanina, który średnio zarabia znacznie więcej od Polaka.

Niewykluczone, że wzrost mody na karawaning w Europie przekona szwedzkiego producenta do wzbogacenia także oferty na niektórych rynkach Starego Kontynentu. Wydaje się, że takie rozwiązanie mogłoby zainteresować liczne grono turystów. Z pewnością jest to także ciekawa alternatywa dla małego domku letniskowego, którego cena i budowa byłaby wyższa. Nie wspominając już o braku możliwości przewożenia.

Jeżeli chcecie poznać ofertę producenta tych przyczep, to znajdziecie ją TUTAJ. Poniżej przedstawiamy Wam natomiast tzw. „walkaround” ze wspomnianej przyczepy Vista Boho XL, ale bez wyposażenia IKEA:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For Equator 2021

Ford Equator specjalnie dla Chin. Czy jest czego żałować?

Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC test

Mercedes-Benz GLE 400 d 4MATIC – test, dane techniczne, ceny, wrażenia z jazdy