w

Dobry pilot to podstawa: Świetna współpraca polskiej załogi podczas rajdu

Świetny pilot podczas polskiego rajdu
Dobry pilot to podstawa: Świetna współpraca polskiej załogi podczas rajdu

Kierowcy rajdowi muszą wyróżniać się niebywałym wyczuciem i wyraźnie przesuniętą granicą strachu. Sami jednak nie osiągaliby takich wyników.

Równie ważny jest pilot. Osoba prowadząca rajdówkę bardzo często polega na informacjach „z prawego fotela”, bo nie jest w stanie tak szybko zobaczyć przeszkody bądź wyzwania, które na nią czeka. Właśnie dlatego konieczny jest zgrany duet.

Skuteczny pilot w BMW M3

Świetnie to zdradzają „onboardy”, na których widać poziom współpracy. Poniższe nagranie pokazuje kunszt załogi BMW M3, która uczestniczy w serii Tarmac Masters. Pilot przekazuje informacje bez jakiegokolwiek notatnika – aby ułatwić kierowcy jazdę, wskazuje nawet palcem.

Jego pamięć, spokój i skuteczność budzą respekt. Zresztą, to jeden z tych zawodników, którzy potrafią przyspieszyć kierowcę w bezpośrednich komunikatach. Krótko mówiąc, robi robotę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejazd autem podczas powodzi

Gdy weźmiesz dziewczynę na przejażdżkę podczas powodzi…

Walka o miejsce parkingowe

Kuriozalna walka o miejsce parkingowe: Kierowca próbował wykorzystać możliwości terenówki